Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen elvonási tünetek...

Mező Szilvia kérdése:

Milyen elvonási tünetek jelentkezhetnek, ha abbahagyom a Rivotril szedését?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb. 1,5 hónapja szedem a 0,5-ös erősségű rivotrilt. Szeretném abbahagyni, de ha nem veszem be nem tudok elaludni. Mivel egyedül nevelem a 11 hónapos fiamat nem merek kialvatlan maradni. Szerintetek milyen elvonási tünetek fognak jelentkezni és mennyi ideig fog tartani, ha úgy döntök többé nem veszek be egy szemet sem? 1 hét múlva megyünk nyaralni a nagymamihoz, 2 hétig ott leszünk, akkor szeretném abbahagyni a szedését, mert akkor nem leszek egyedül és lesz aki figyeljen a fiamra, ha én nem leszek rá képes. :( A válaszokat előre is köszönöm.

2014. júl. 3. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem rögtön elhagynám, hanem csökkenteném az adagot. Egyébként 1,5 hónap nem olyan sok. Én több ideje szedem a frontint, de biztos ami biztos inkább elkezdeném felezgetni egy ideig, mielőtt abbahagyom.
2014. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:
Bő egy hónapja felezem a 0.5 mg-os Rivotrilt és nem vettem észre magamon drasztikus változást. Nagyon régen szedem de nekem feszültségoldónak írták fel. Javaslom hogy felezd te is mert nem ajánlatos átmenet nélkül abbahagyni. Közben én is voltam 1 hetet Ausztriában és zökkenőmentesen ment minden. Reggel bevettem mint szoktam kaja után és elmentünk nagyokat sétálni az Alpokban jól elfáradtam a tiszta levegőn és aludtam meg ettem.
2014. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom akkor először felezni. Van olyan nap, amikor nem kell bevennem egyet se. De ez ritka. Kb. hetente 2-szer. Nem hiszem, hogy annyira ráállt volna a szervezetem, ezért is gondoltam, hogy egyik napról a másikra abbahagyom. Ha netán valaki ezt a megoldást választotta, akkor kíváncsi lennék a tapaszatalataira. :)
2014. júl. 3. 13:35
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Azt írtam hogy felezd! Olyan nincs hogy most szükséged van rá s másnap nincs. A Rivotril nem eseti gyógyszer,kb.4-6 hét szedés után kialakul egy tartós elviselhető állapot és akkor majd el lehet gondolkodni a tüneteken és azok leküzdésén. A végén pedig ha már a régi én vagy mentálisan akkor lehet megkezdeni a kivezetést (kiüríteni a szervezettből a klonazepámot).
2014. júl. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értettem, az előbb is, csak kíváncsi lettem volna arra, hogy sikerült-e valakinek egyik napról a másikra letenni.
2014. júl. 3. 22:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad hirtelen letenni, nem véletlenül mondják hogy fokozatosan kell csökkenteni. Azért érdekes hogy feszültség oldonak rivot adott az orvosod, van csomó gyengébb és ugyanolyan hatásos szer is Pl. Coaxil, Trittico. Én már a Cipralex-Frontin kombót is durvanak találtam, főleg a mellekhatasukat. De volt egy kollégám aki rivot szedett és félelmetes volt mert 2 énje volt: ha beszedte bűbájos volt, ha nem vagy nem eleget akkor a nő olyan allatiasan viselkedett hogy féltünk tőle. Duhkitoresek, remegés.ok nélkül felhuzta magát és féltünk h valakit megver. Hát ilyen ez.
2014. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!