Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rivotrilról ( benzodiazepin...

Rivotrilról ( benzodiazepin származék) hogyan kell leszokni? Tapasztalatok? Javaslatok? Elvonó hogyan működik ilyen esetekben? (alul részletesen)

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, h elmegyek elvonóra, de ami tapasztalatokat hallottam róla, hogy gyógyszereket kapok, hogy leszokjak, nem tűnik egy jó megoldásnak.

Esetleg valami tapasztalatotok van hogy pontosan hogyan működik a gyógyszerről való leszoktatás elvonón? Vagy hogy én magamtól hogyan tudnék leszokni?

11 éve szedek rivotrilt, és már napi 5 mg.

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!!



2013. júl. 11. 12:34
 1/10 gömbicica ***** válasza:
66%

nekem évekkel ezelőtt irta fel a doki egyszer, de mikor végigolvastam a papirját, azt mondtam, hogy én már pedig nem vagyok hajlandó beszedni. Ezt dokinak is elmondtam.

ráirta a papiromra, hogy én nem voltam hajlandó együttmüködni a gyógyszerelésben.

tuléltem.

2013. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó de én meg szedem.... 10 éve. Valakinek tapasztalata? Javalaslata?
2013. júl. 11. 13:02
 3/10 anonim válasza:
100%
Fokozatosan csökkented az adagot, de nem drasztikusan, majd kezdesz kihagyni napokat(1 nap szeded, egy nap nem), majd teljesen elhagyod. De ez hosszú procedúra.
2013. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha legálisan szerzed be, akkor a kezelőorvosod el tudja mondani, mi a leépítés pontos menete. Nem jó önállóskodni, vagy siettetni.

És igen, lehet hogy másik gyógyszer kell a leállás idejére átmenetileg, vagy helyette, ha most is fennálló gondra szeded.

2013. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Legálisan szedem. A kezelőorvosom is tud óla.De em tartom jó 5letnek azthgyógyszerrel szokjak le a gyógyszerről.
2013. júl. 13. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Valamire szeded, azt a valamit kezelni kell, tehát nem a leszokáshoz, hanem az állapotod stabilizálásához kellhet másik gyógyszer. És ha nem, akkor az tiszta szerencse, de itt nem tudjuk Neked megmondani, ehhez szakember kell.
2013. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Szia! Mire szeded a Rivotrilt? Én epilepszia mellett szedtem pár nem 10évig de folyamatos fél vagy egy év után nagyon nehéz lejönni róla viszont ugy vettem észre ha nagyon tudatositom magamban hogy lassan abba akarom hagyni akkor megy! Nagyon lassan kell lejönni negyeddekkel csökkenteni pl: 2hétig 1tabletta utána 2hétig háromnegyed és igy tovább! De azért dokit kérdezd meg én nem vagyok az!Remélem kicsit tudtam segiteni!
2013. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én szedtem a rivotrilt és elszeretném hagyni lehetek tölle nagyon rosszul? mármint az elhagyástól köszönöm
2016. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gömbicica ***** válasza:
96%

ha az adott élethelyzet még ugyan az, vagy nagyon hasonló, mint mikor elkezdted szedni, nagyon nehéz lesz :( :(

11 éve :( hu az rengeteg :( :(


mindegyik pszichiátriai gyógyszer egy skandallum :( :(


Azóta már lehet hogy meg is szabadultál tőle. -remélheltőleg minden gond nélkül-

2016. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vlagyimir Rosztov ***** válasza:
a klonazepám nagyon erős függőséget okoz.......nem lesz konnyu........
2016. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!