Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet a leghamarabb...

Hogy lehet a leghamarabb megállapítani, hogy valakinek megállt-e a szíve? (újraéelesztés)

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Kék a szája, nem vesz levegőt, nincs pulzusa...semmilyen életjelet nem mutat.
2014. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Pulzust keresel,ha nincs akkor megállt a szìv...
2014. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha nem lélegzik, az azt jelenti, hogy már leállt a szíve?
2014. júl. 25. 18:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lélegzik. Tükör próba, vagy érzésre, mert nem mindig van tükör a helyszínen. AZ első dolog mentőt hívni.
2014. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lélegzik, vagy nincs pulzusa. Leggyorsabb, ha egyszerre vizsgálod. De ha annyit észlelsz, hogy leállt a légzése, akkor már el kell kezdeni az újraélesztést, hiszen a légzés hiánya a keringés összeomlását vonja maga után és fordítva is igaz.

http://www.youtube.com/watch?v=mOq86W8iloQ

2014. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha fulladás miatt leáll a légzése, akkor egy darabig még ver a szíve. Ha megállt a szíve, nincs pulzusa.
2014. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ötös írta le korrekt módon a dolgot.


A légzést kell vizsgálni. Mindig. Laikus NEM vizsgál pulzust, mert sajnos nem egyszer fordul elő, hogy a nagy izgalomban a sajátjukat érzik, és megnyugodnak, hogy él a személy. Tehát csak légzést vizsgálsz.

Hátrahajtod a fejét úgy, hogy az egyik kezed a homlokán, a másik az álla alatt van. Kifejezetten hátra kell hajtani. Az álla alatt lévő kéz ujjaival kinyitod a száját.

Aztán félrefordítod a fejed, és a szája elé hajolsz, és úgynevezett "hármas érzékeléssel" látod, hallod, érzed, hogy van-e légzése (látod, hogy emelkedik-e a mellkas, hallod, hogy van-e légzés és érzed, hogy a lehelet érinti-e a bőrödet).

10 másodpercig vizsgálod így. Ez alatt legalább 2 normális lélegzetet kell vennie. Ha kevesebbet vesz, vagy hang jön ki, vagy egyáltalán nincs semmi, akkor kezded meg az újraélesztést.

2014. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es írta jól, csak azt felejtette, el, hogy rögtön mentőt kell hívni.
2014. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Légzésvizsgálat után, amikor nincs, vagy kielégítetlen a légzés, akkor kell mentőt hívni megkezdett újraélesztéshez, majd nekiállni a reanimationak. Vagy! ha van valaki akinél van telefon, nekiállni a mellkaskompressziónak és felkérni, hogy a 104-et tárcsázva, mondja be, hogy megkezdett újraélesztéshez kell a mentő!
2014. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok, aki leszavazott, annak üzenem, hogy tapasztalatból beszélek!

Hat éves voltam, amikor beírattak úszásra, és az egyik oktató szerint nem voltam eleget víz alatt az egyik gyakorlatnál, ezért odajött, majd egyszerűen lenyomott a víz alá. Van némi légcsőszűkületem, ezzel magyarázható, hogy nem tudtam olyan sokáig visszatartani a lélegzetem, mint szerette volna. Sajnos addig nyomott le a víz alá, míg nem vettem "levegőt", a tüdőm telement vízzel, a légzésem nyilván teljesen leállt. Egy másik oktató kiszedett a vízből, aztán kiterítettek a falnál, majd lélegeztetni kezdtek, szívmasszázs nem kellett, mert volt keringésem. Úgy kb. 2-3percig nem volt légzésem.

2014. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!