Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen szakorvosok foglalkozna...

Milyen szakorvosok foglalkoznak evészavarokkal küzdő betegekkel?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre járok, és már elég régóta érdekelnek az evészavaros betegségek és a gyógyításuk. Tudom, hogy főleg a pszichiáterek foglalkoznak velük, de én az nem szivesen lennék. A kérdésem az lenne, hogy más szakterületek is foglalkoznak ezzel, mint pl. belgyógyászat? Milyen speciális szakosodás van ebbe az irányba?
2014. júl. 28. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez pszichés betegség, ezért pszichiáterek, pszichológusok foglalkoznak velük, belgyógyászok, urológusok stb. csak a kialakult betegségeket/sérüléseket kezelik, nem gyógyítják őket.
2014. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és a pszichiáterek között van olyan, aki csak ilyen betegekkel foglalkozik? Vagy pszichiáterként az összes pszichés beteggel foglalkoznia kell? Van a pszichiáteren belül is szakosodás?
2014. júl. 28. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem jársz orvosegyetemre,inkább kérdezted volna meg őszintén
2014. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát pedig orvosira járok. Nem értem, miért hazudtam volna. És mi is lenne az, amit őszintén meg kellene kérdeznem? Mert én feltettem egy őszinte kérdést, ami érdekel...
2014. júl. 28. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Orvos a lányom, tehát tudom, hogy mi az amit illik tudni egy orvostanallgatónak. Tehát: anorexiás vagy bulimiás vagy, azt akarod kezeltetni, de tájékozatlan vagy, ezért kérdezel. Ez nem baj, de ne tedd már magad nevetségessé.
2014. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos, akkor biztosan én egy buta orvostanhallgató vagyok, másodéves, aki semmit sem tud arról, milyen szakterületek vannak az orvosláson belül. Ezt én nem is szégyellem, hanem kérdezek. De te biztosan jobban tudod, mert a lányod orvos. Egyszer én is az leszek, és remélem, addigra többet fogok tudni a szakterületekről a pszichiáteren belül, vagy akármelyik szakterületen belül, ami ezzel foglalkozik. De már látom, nem itt kell keresnem a választ...
2014. júl. 28. 19:11
 7/9 anonim ***** válasza:
A diagnózis felállításának, kezelésnek, lehetőségek elbírálása, általában a kiváltó októl indul, tehát pl. egy anorexiás nem menstruál, (ahhoz kéne némi zsír is), de ettől még nem a nőgyógyász kezeli, mert a kiváltó okot kell megszűntetni a gyógyuláshoz.
2014. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, ennek az "orvos a lányom" akárkinek egyre idegesítőbbek a válaszai:D


Kérdező: Ahogy írtad, pszichiáterek foglalkoznak evészavaros betegekkel. És a pszichiátrián belül nincs ilyen szakosodás. Persze bárki megteheti azt, hogy a saját területén belül specializálódik vmire azáltal, hogy annak a témának alaposabban utánanéz, több olyan beteget kezel, tanulmányt ír stb. De attól még el kell látni a többi beteget is.

2014. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszönöm a hasznos választ!!! :))
2014. júl. 28. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!