Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy ha valakit...

Miért van az, hogy ha valakit megműtenek akkor hála pénzt "kell" adni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 30. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki mondta azt, hogy kell ?? A tanárnak nem kell, az óra után ? Aki a vért veszi a kórházban, annak nem kell a vérvétel után ? Aki a kórbonctanon feltrancsíroz, annak nem kell utána ?? Ezek az emberek mind alkalmazottak, az őket alkalmazó munkáltató megfizeti a bérüket, tehát további juttatás nem jár nekik.
2014. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

nem "kell" és én nem is adnék... ott rohadjpn meg a pénzéhes terve... ne azért menjen már orvosnak, mert mindenkiben csak a $-látja... érdekes módon németországban vagy angliában az orvosok sértésnek veszik, ha "hálapénzt" akarsz adni... és senkit ne tévesszen meg, az hogy a fizetése kevés egy orvosnak... nagyrészének van magánpraxisa ahol a magyar átlaghoz képest szarrá keresi magát...

pont nemrég beszélgettem egy vidéki körzeti orvossal, kesergett nekem, hogy még nem mehet nyugdíjba, mert alig kapna 250ezret és ilyen kevés pénzbõl nem lehet megélni... hogy rohadna meg ott ahol van...

2014. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Tapasztalatból mondom, van olyan orvos aki addig nem megy arrébb amíg nem adsz neki pénzt műtét után.

2. Szerintem is hülyeség az egész hála pénzes dolog, hiszen az a dolga az orvosnak, azért kap pénzt.

2014. júl. 30. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak pénzéhes tetvek, de az tény, hogy az orvosok nevetséges összegeket keresnek hivatalosan. Azzal, hogy egy kezdő orvos a hatalmas felelőssége mellett százezer forint körül vagy alatta keres, gyakorlatilag bebetonozzák a hálapénzt, és kényszerítik az orvost arra, hogy elfogadja. A dokinak is van családja, és a doki is szeretne tisztességes pénzt kapni a(z amúgy baromi megterhelő, stresszes és felelősségteljes) munkájáért. Ugye nem csoda, hogy angliában meg németországban nem fogadják el a hálapénzt, amikor ott kétmillió körül keresnek havonta, és ez még az ottani költségekkel számolva is SOKKAL SOKKAL több pénz.


Ez bizony az állam sara, de nem is akarják rendezni, egyetlen kormány se akarta soha.

2014. júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért nem 100at keresnek, és egyébként is,hány család él ma magyarországon 60-100 ft bõl, nehogy már egy orvos családja különb legyen bárkiénél... az olyan orvos pedig aki nem tud magánpraxist üzemeltetni pedig igen kevés szakág...
2014. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, csak az orvosok minden döntésén életek múlnak. Nem úgy, mint mondjuk egy szegecselőén, akinek a döntésein maximum egy-egy munkadarab sorsa dől el.

Az tény, és ezen nincs is vita, hogy a tűzoltók, rendőrök stb. is nagyon xarul keresnek és természetesen nekik is SOKKAL jobban kéne keresniük. De vedd észre magad: azt kívánod, hogy mindenkinek xar, szóval az orvosnak is legyen az. Hát én meg azt mondom, hogy mindenki keressen annak a felelősségnek, annak a befektetett energiának/tanulásnak a függvényében, amit a munkaköre megkíván, és azt gondolom, hogy az orvosoknak ennek alapján a fizetések csúcsán kéne lenniük.

2014. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem persze, hogy én magam is ellenzem a hálapénzt és nagyon ritkán adok (többnyire magánorvoshoz járok pont a tisztább viszonyok miatt), de látni kell, hogy ez elsősorban rendszerszintű gond. Nem azért van, mert az orvosok r_hadékok, hanem azért, mert eszméletlenül megalázó fizetésért dolgoztatják őket a felvállalt felelősséghez és a 11 évi tanuláshoz képest. Abból a pénzből, amit egy orvos ma Magyarországon kap, soha a büdös életben nem lesz se lakás, se gyerek, se esküvő. (Megint hozzáteszem, hogy természetesen ez egy csomó más felelősségteljes szakmára is igaz.) Szóval ha nem is jó, de egyáltalán nem csoda, hogy elfogadják a hálapénzt.


Ha pedig te azt hiszed, hogy egy magánrendelés kiépítése ingyen van, akkor eléggé tévedsz...

2014. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy orvosnak meg legalább 8 évig kell tanulnia, mire egyáltalán pénzt fog keresni.
2014. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!