Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kisfiam 8 éves, hallókészüléke...

Borda Mónika kérdése:

Kisfiam 8 éves, hallókészüléket kell majd viselnie. Tudj-e valaki, hogy a a készülékre jár-e tb támogatás és ha igen akkor milyen mértékű? (nem magánorvos írta fel, fül-orr gégészeti klinikán volt a vizsgálat)

Figyelt kérdés
2014. júl. 30. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok (ez felnőtteknél van), hogy a halláskárosodás mértéke határozza meg, adnak-e támogatást (a papámnak legalábbis ezt mondták, süket volt mint az ágyú, mégsem kapott, mert szerintük ez nem olyan mértékű, hogy támogassák). Gyerekeknél nem tudom mi a helyzet, de ha nem adnak támogatást, akkor menjenek a pokol legmélyebb bugyrába, mert egy ekkora gyereknek esszenciális, hogy rendesen halljon. Remélem tud valaki segíteni a kérdésedben, nekem ennyi az infom csak, de kikívánkozott ez a komment, elnézést az off-ért
2014. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A támogatás mértéke 70% illetve közgyógyigazolvány megléte esetén - amennyiben az OPEPlistán olyan kategóriában van a felírt készülék - akkor közgyógyra ingyenes.

[link]

Itt meg tudod nézni hogy milyen kategóriában van a készülék, a listában meg tudod keresni.

2014. aug. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!