Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy a fenébe csinálja azt...

Hogy a fenébe csinálja azt néhány ember, h évente több hétre egyszerűen beteget jelent? Mit mond az orvosnál? Előadja a hattyú halálát? De az orvos mégiscsak egy szakember, meg tudja különböztetni a valódi betegséget a szimulációtól.

Figyelt kérdés

A kérdés nem a krónikus betegke, és nagyon gyenge immunrendszerrel "megáldott" emberkékre vonatkozik, hanem azokra, akik három köhhintés ürügyével egy egész hetet otthon maradnak. Lehet kicsit fújja az orrát, és néha köhög, de ettől nem indokolt a táppénz! Hogy van ez??


előre is köszi a válaszokat!


(nem Magyarországon élek, a kérdés inább a nyugati - német - helyzetre vonatkozik)



2014. aug. 3. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nyugi, ha lebukik akkor úgy is ki fogják rúgni. Nem hinném hogy ez ilyen egyszerű mint ahogy leírtad.

De miért vagy ilyen megkeseredett? Neked nem jött össze ugyanez?

2014. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szakembernek az lehet, de ő is csak a piacról él.
2014. aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Németországban (itt élek 30 éve) ha több hétre betegnek jelent az orvos, akkor tényleg valami komoly baja van, mert egyrészt az orvosokat igen szigorúan ellenörzik - ha hamisan betegnem nyilvánít valakit, akkor elveszti a müködési engedélyét, másrészt a sokszor és hosszabb ideig betegeskedö dolgozót igen hamar elküldik (a legtöbb ember azt is meggondolja, hogy lázas betegen otthon maradjon-e).

HA több hétre betegállományba kerül valaki, akkor annak tényleg van baja, legfelebb te nem tudod, hogy mi, de nem is vagy szakember, ellentétben az orvossal.

Sok embernek van olyan betegsége, ami nem látszik, de attól még beteg.

2014. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szakembernek az lehet, de ő is csak a piacról él."


ÉPPEN ezért nem ír ki senmit ok nélkül egyetlen orvos sem, mert kirúgott orvosként NEM él a piacról, hanem eltünik a sok munkanélküli között, és mehet 1 Eurós órabérért takarítani meg szemetet szedni.

2014. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, úgy tudom az a szabály, h egy hétre ír ki, aztán vissza kell menni, és ha még mindig beteg vagy, meghosszabbítja. De ismétlem, nem azokról szól a kérdés, akik valami komoly betegség miatt (pl. gerincbajok, ciszta, műtét) miatt vannak több hetet otthon, hanem azokról, akik egy hetet maradnak otthon többször egy évben egy egyszerű megfázás alkalmával.


én így látom:

A: Megfázás esetén, van aki taknyosan bejön dolgozni, miközben sok teával, vitaminnal próbálja szintentartani magát.

B: Van aki ugyanezeket a panaszokat észlelve fut az orvoshoz, megkapja az igazolálst, és kényelmesen otthon marad, otthon kúrálja magát.


Azt nem értem, h ha az "A" dolgozó esete is egy megoldás, akkor mégis miért írnak ki orvosok sok "B" dolgozót ill. mivel győzi meg "B" az orvost, h neki otthon kell maradni?



Vagy egyáltalán mi a helyes...?

--- Tegyem oda magam én a cégéért és a csapatért, és prüszköljek egész nap, mert végülis a munka elvégezhető?

--- Tartsa a cég és az egészségügyi ellátás az egyén egészségét az első helyen, és egyszerű megbetegedések alkalmával is az egyénnek legkedvezőbb megoldást válasszák?

... ok, tudom, kicsit költői kérdés

2014. aug. 3. 08:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de az egy hét otthonmaradás egy lázas betegség, pl. hátha esetében tökéletesen reális.


Azt nem számolod bele, hogy ha a dolgozó az A megoldást választja, akkor azon felül, hogy sokkal rosszabb hatásfokkal dolgozik, holnapra a fél cég elkapja a betegségét és ha szintén az A megoldást választja, szintén pocsék hatásfokkal fog dolgozni.


A cég sokkal jobban jár, hogyha a fertőző dolgozó otthon marad. Amúgy a policy az, hogy az utolsó lázas nap után (!!!) még 3 napot kell otthon pihenni. Mivel a láz azért legalább 1-2 napig tartani szokott, ezzel el is telt egy hét.

2014. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos, én az alábbiakat tapasztaltam:

-Az orvosnak szólsz, hogy nem akarsz dolgozni. Ő megértő, kiír táppénzre. ( Van ilyen, az öcsém ment így régebben el táppénzre, illetve ismerősök...stb.).

-Nem megfázással, influenzával megy el táppénzre.

( Szögbe léptem bár kicsit fájt( a doki kiírt volna), de mentem. Annyi látszódott, hogy sántikálok.Később a tetanusz után két lábra sántikáltam, kisugárzó ideggyulladásom lett, ( doki megint kiírt volna több hétre táppénzre), de szerencsére már jobban vagyok. Jelenleg is ha sokat hajolok, megerőltetem magam, elkezd fájni az oldalam.

-Fertőző betegség ( mégha nem is nagyon látszik, nyilván az orvos nem akarja, hogy más is elkapja, lehet, hogy enyhe lefolyású, de sosem lehet tudni. Gondolj a H1n1-re vagy esetleg az ebolára, és még sorolhatnám).

-Több orvosi vizsgálat szükséges, ez miatt táppénzre vesz.

Nem csak szimulációval lehet táppénzre menni, nem kell hozzá a hattyú halála, hanem vannak olyan dolgok, amikor az embernek pihentetnie kell magát.

2014. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Németországban lakom én is már 12 éve, és szerintem nem igaz, amit itt az egyik hozzászóló írt.

Persze lehet hogy függ attól, hogy hol dolgozik, de például irodai munkakörben nem örülnek, ha lázas betegen dolgozni mész, ugyanis ha körbefertőzöl mindenkit, akkor mindenki kidől, nálunk egyszer volt ilyen, az idióta pi..na képes volt olyan fejjel bejönni, hogy majdnem elájult.

Ha valaki több hétre beteget jelent, oka van rá, hidd el.

Az orvosokat tényleg ellenőrzik, de ez a gyakorlatban azért nem így megy, gondolj bele, beírja, hogy a beteg lázsa, taknyos, otthon kell maradnia, mit csinál az ellenőr, bekopog a beteghez? A címét sem adhatják ki.


Egyébként hadd kérdezzek már valami, miért fáj az neked, ha valaki "három köhintés" ürügyén otthon marad?

A három köhintésből könnyen lehet komoly betegség, ha valaki nem piheni ki pár napig, figyelj, ezzel a mentalitással inkább menj vissza a magyarok közé és ne rombold a statisztikánkat.


A munkatársaidat pedig tessék komolyan venni, ha betegek, akkor add nekik a támogatásodat, hogy téged is támogassanak, ez ilyen egyszerű, na húzzál haza a balkánra, ott divat lázasbetegen hősködni.


Ideje lenne megtanulni, hogy nem mi vagyunk a munkáért hanem a munka van értünk, és nem azért élünk, hogy végigrobotoljuk az életet nyugdíjas korunkig, hanem hogy minél kedvezőbb helyzetbe kerüljünk.

2015. jan. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zsuzsanna20 válasza:
Vesefájdalom orvos 1 nap labor 1 nap vissza papírral 1 nap én ilyet hallottam
2015. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az orvosokat tényleg ellenőrzik, de ez a gyakorlatban azért nem így megy, gondolj bele, beírja, hogy a beteg lázsa, taknyos, otthon kell maradnia, mit csinál az ellenőr, bekopog a beteghez? A címét sem adhatják ki. "


Németországban a munkahelyröl ellenörzik, ha valaki táppénzen van, azaz az orvos nem ad ki ugyan lakcímet, de a munkáltatónak - értelemszerüen - megvan és igenis kimennek, hogy a betegnek jelenetett valaki tényleg az-e. (Persze ezt nem minden embernél teszik meg, csak ott, ahol feltételezhetö, hogy nem beteg, vagy aki hosszu idieg van táppénzen)

2015. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!