Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Félek a pszichológussal való...

Félek a pszichológussal való beszélgetéstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem magától a pszichológustól félek, hanem attól, hogy esetleg rosszat gondol rólam, meg alapból az élő beszédtől is félek, hogy el kell mondanom, mi bajom van. Nem szoktak velem foglalkozni, nem tudnám szerintem elmondani neki minden nyűgömet, írásban jobban ki tudom magam fejezni. Viszont el kéne mennem, többek tanácsára is, meg tudom is, hogy ez így nem állapot. Hogyan küzdjem le a félelmet? Valaki aki már volt pszichológusnál, milyen volt, hogy zajlott egy beszélgetés?

2014. jan. 22. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Én pszichiaternel voltam ami azért komolyabb. Első alkalommal leizzadtam. De azt mondam magamban, hogy volt nálam rosszabb is stb...utána könnyen ment. Kérheted tőle azt, hogy először megirod neki a dolgot ő elolvassa, aztán második alkalommal atbeszelitek.
2014. jan. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak ingyeneshez tudok menni, szüleimnek nem szabad tudnia, magamtól meg nem tudom kifizetni. Egy ingyen pszichológus meg gondolom csak egy alkalom erejéig ingyenes.
2014. jan. 22. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusok tudják, hogy a hozzáfordulók 85 %-a szorong, fél elmondani a problémáját, mivel akkor szembesül önnön hibájával, vagy sikertelen probléma megoldásával. Nyugodtan el is mondhatod neki egy-két mondatban, hogy neked teljesen új helyzet ez és feszélyezve érzed magad.

Viszont ha elmész akkor csak őszintén . Egyszerre nem is kell elmondanod mindent, az első két legfontosabbat emeld ki, arról beszélj, aztán kérdezni fog, beszélgetni fogtok.

Ő nem úgy gondolkodik rólad, hogy te rossz vagy vagy jó, hanem hol akadtál el, miért nem tudod megoldani a problémád, milyen a személyiséged. Nem ítél el ettől nem kell félned. Inkább kihívást lát benned, mert neki az a siker, ha majd azt látja, hogy jó irányba változtál, vagy hogy meg tudtad tenni azt a nagyon fontos lépést vagy meg tudtad hozni azt a döntést, amit már esetleg rég meg kellett volna hoznod. Neked is figyelned kell, mert kaphatsz tőle olyan mondatokat, ami megvilágosít benned dolgokat, megérted miért reagálsz úgy ahogy lehet hogy nem is szeretnéd. Ez persze attól függ, hogy miért kérsz segítséget.

2014. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!