Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy levétel (? )

Anyajegy levétel (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt egy anyajegy a vállamnál, bőrgyógyász ezt írta róla: 7x6mm barnán pigmentált kerat felsz plakk. Megbeszéltük, hogy levetetem mert zavar (beleakad ruhapánt, melltartó stb). Beutalt a sebészetre, ma volt ott és úgy szedték ki, hogy nem kellett összevarrni. Olyan mintha csak kicsípte volna csipesszel. Ez nem baj? Nem kellett volna jobban kivágnia még az alatta lévő bőrből is?

Más ismerősömnek, akinek leszedték még varrni is kellett.

Köszi a választ előre is : )



2014. aug. 6. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A festékes anyajegyeket biztonsági zónával szokták eltávolítani. Számomra is érthetetlen, hogy egy 7 mm-es anyajegyet eltávolítása után hogy nem varrtak össze.


Nem lehet, hogy ez nem anyajegy volt? Elvégre plakknak írta, nem naevusnak. Szövettan ügye készül belőle?

Nem lehetséges, hogy lézerrel szedték le? Bár pigmentált területeket lézerrel nem szabadna eltávolítani.

2014. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem anyajegy volt, mert akkor neavust írtak volna.
2014. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elküldik szövettanra. Azt mondták 3 hét múlva lesz meg.

Amit a bőrgyógyász írt beutalót, arra plakk van írva. Amit a sebésztől kaptam arra pedig naevus.

És nem lézerezték. Kb 3 perc volt az egész. Kaptam egy érzéstelenítőt, aztán az orvos leszedte csipesszel és ollóval. Nem láttam teljesen, hogy mit csinál, de nem varrta össze. És mielőtt leragasztotta úgy nézett ki, hogy van ott egy bemélyedés, ahonnan leszedte. Megkérdeztem tőle, hogy mást nem kell-e csinálni vele, azt mondta nem. De mindenhol azt olvastam meg azt hallottam, hogy a bőrből is ki kellene ehhez vágni. Így most nem egészen értem, hogy mi van ezzel.

2014. aug. 6. 15:30
 4/13 A kérdező kommentje:
És láttam az anyajegyet (ha az egyáltalán), hogy egészben levette és azt elrakták és az megy a szövettanra.
2014. aug. 6. 15:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Pedig ha bemélyedés is maradt ott, és kivágta, akkor össze kellett volna öltenie. Ék alakban szokták eltávolítani az anyajegyeket, hogy a sebszélek egyesítése könnyebb legyen a varrásnál. Akik igényesebbek, azok plasztikai varratokat szoktak behelyezni, hogy minél kisebb heg maradjon a későbbiekben.


Lehet, hogy a Te orvosod egy régebbi módszert alkalmazott, az ún. kikaparásos módszert (ami egyébként nem helyes). Vagy fogalmam sincs, mit csinálhatott. Ez egy idősebb orvos volt?

2014. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, idősebb volt, de főorvos. Akkor csak nem csinálhat olyat, ami már nem helyes eljárás.

Semmi más nem volt nála mikor csinálta, csak egy olló meg egy csipesz. Az a baj, hogy nem láttam normálisan mit csinál, mert a vállam alatt van.

Ha megjön a szövettan, azzal visszamegyek a bőrgyógyászhoz, mindegy milyen eredménye lesz. De remélem nem lehet gond ebből, hogy így szedték ki.

2014. aug. 6. 15:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem ő lenne az első főorvos, aki nem a legjobb eljárást választotta. Az én bőrgyógyászom is főorvos volt, úgy nézte meg az anyajegyeimet, hogy egy betűt sem írt le róluk, egy csomó latin szóval dobálózott közben (én meg néztem, hogy most ezt nekem kellene megjegyeznem, vagy írja az asszisztense, vagy mi történik, de senki nem írt semmit). Nekem kellett a vizsgálat végén rákérdeznem, hogy most akkor mit jelentenek ezek a dolgok, vagy mit kell tennem. És azt válaszolta, hogy nézegessem őket. Melyiket nézegessem a 30 közül, amire mondott valamit, vagy azok közül, amelyek a hátamon vannak. Na de mindegy.


Bajod egyébként nem nagyon lesz ebből, maximum annyi, hogy nem lesz olyan szép a heg, ahonnan levette a szövetdarabot. Viszont ha esetleg problémás az az anyajegy, amit eltávolított, és nem távolított el megfelelő méretű szövetet körülötte, vagy ha roncsolódott az anyajegy szövete (mivel ollóval nem lehet roncsolódás nélkül dolgozni), akkor előfordulhatnak problémák belőle (ha daganatos volt az anyajegy). De nem akarlak ijesztgetni, valószínűleg nem lesz semmi baj.

2014. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért reménykedem, hogy csak tudják mit csinálnak. Bár a te bőrgyógyászod is elég érdekesen áll a dolgokhoz. Remélem sikerült egy olyat találnod, aki elmagyarázza a dolgokat.

Megvárom a szövettant, meg a bőrgyógyászt akkor. Gondolom ha rosszul vette ki, akkor csinálnak majd még egy kimetszést. És most megnéztem, valószínűleg csúnyán fog behegedni, mert olyan mintha lenne ott egy lyuk.

2014. aug. 6. 16:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, akkor nem a legjobb helyre mentél.


Nekem egyet leszedtek még elég régen, annak maradt nyoma. Egy másikat pedig nem rég, és teljesen nyomtalanul gyógyult. Azt sem tudom már, hogy hol volt. Mindkettőt varrták.

2014. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudtam volna máshová menni, csak ha fizetek. Szomorú, hogy ez a helyzet.

Mondjuk a nyoma nem is nagyon érdekel, annyira nem nagy. Csak nem akarom, hogy visszajöjjön vagy hogy esetleg ottmaradjon belőle valami.

2014. aug. 6. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!