Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki tapasztalt még a contramal...

Ki tapasztalt még a contramal szedésénél mellékhatások? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nálam nagyon sok mellékhatása elő jött a contramalnak: Fejfájás, hányinger, hányás, szédülés, fűl zúgás emellett mintha a dobhártyámon doboltak volna, egyensúlyvesztés, gyengeség érzet, homályos látás, cső látás, kézremegés.


Ugye hosszú távon nem lesz 2 tabletta miatt bajom? Már 2 napja vettem be 2 db tablettát és még csak most kezd kitisztulni a szervezetemből. Tanácsot is elfogadnék hogy mit csináljak amikor éppen ilyen "mérgezési" tüneteim vannak.


Előre is köszi a válaszokat és a tapasztalatokat.


2010. jan. 12. 18:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A Contramal ópiát-készítmény, vagyis hasonló a morfinhoz, csak sokkal gyengébb. Bár nem minősül kábító hatásúnak, de erős központi idegrendszeri hatása van, így elég gyakoriak az ilyen mellékhatások. Szedése csak indokolt esetben és korlátozott ideig ajánlott. Nem írtad hány miligrammos, mert a maximális adag 400 mg, ennél többet nem szabad szedni. Nyugalom, a két tabletta nem fog maradandó problémát okozni, most már ki kell ürülnie, de ha a mellékhatások nem enyhülnek, akkor gyengébb fájdalomcsillapítót kell feliratni.
2010. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
50mg-osról van szó. Szóval ha jól tudom akkor a legkevesebbről
2010. jan. 12. 23:17
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint neked ez a gyógyszer nem a legmegfelelőbb, meg kell beszélni az orvossal, hogy mást írjon fel.
2010. jan. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Szió,nekem ugyan ilyen tüneteim voltak tőle,sőt a nővéremnek is.1x vettem be belőle,mert nagyon fájt a fogam.Na azóta sem vettem többet.Sőt mint Ápolónő ezek után én első választásként sosem Contramalt adtam a betegeimnek.Most már nem lesz gondod,úgy van ahogy az első írta,de ha kórházban kezelnek,vagy valamilyen más kezelésre szorulsz,és kérdezik,hogy van-e valami gyszerérzékenységed azonnal vágd rá,hogy a Contramal-ra/meg a Tramadol-ra,mert az ugyan az/.
2010. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2010. jan. 14. 14:15
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat...ápolónő mióta gyógyszerezheti a betegeket?Kicsit vicces volt olvasni,hogy te mást adsz a "betegeidnek" :)))

Gondolom a beteghordók tartanak reggel referálót :D:D:D:D

2010. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Fájdalomcsillapítót adhat az ápolónő is. Bár hogy Tramadolt, hát azt nem tudom..
2010. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha este, vagy éjjel, hétvégén fájdalomcsillapítót kér a beteg, az ápolónő nem fogja végigtelefonálni a kórházat az ügyeletes orvos után, aki ráadásul még úgy sem ismeri a beteget, mint ő. Tapasztalata, és az általános gyakorlat szerint ad valamilyen fájdalomcsillapítót, esetleg nyugtatót is. Úgy tudom, ebbe az osztály orvosai hallgatólagosan beleegyeznek. Ugyanígy van pl. az infúzió bekötésével is.
2011. júl. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok az ápolónő.

Altatót,fájdalomcsillapítót lehet adni.Van munkaköri leírás erre,szabályozás,minden felelős személy aláírásával megpecsételve stb,stb....csak,hogy mindenkit megnyugtassak.:)


És ugye meg kell kérdezni a beteget,hogy érzékeny-e valamelyik gyszerre,valamint azt is meg lehet kérdezni,hogy fejfájásra Bözsi néni mi szokott jó lenni magának,mert akkor azt adok...

2011. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
0%
Nagyapám rákos. Gyógyszert gyógyszerre szedett, és nagyon letargikus állapotban volt az utóbbi hetekben. A kezelő orvosa Debrecenben ajánlott egy vitamin kúrát, amivel úgymond "feltöltik" energiával a papót. Hazahoztuk, örült, vidám volt, meg minden. Az orvos ebből a sz.rból(ami egyébként ugye fájdalomcsillapító) napi 3x1 szemet írt fel, úgy, hogy semmi sem fájt az öregnek... Aztán jöttek a tünetek. Először még csak hangyásnak tűnt, mert 2x ment el megvenni ugyanazt a dolgot, meg nem emlékezett arra, hogy volt e az unokája, mikor az 5 perccel előtte ment el... stb. Ám kezdett durvulni a helyzet. Otthonában állandóan azt járta, hogy "mikor megyünk haza, mert mi nem itt lakunk...", 3 késsel a kezében, a "mit csinálsz" kérdésre azt válaszolta: "üldöznek és megvédem magam", állandóan elesett (kb naponta), azt hallucinálta, hogy valaki mindig elsuhan mellette, de nem ismeri fel. A legdurvább viszont ma történt, mikor azt mondta nagyanyámnak: "annyira haragszok rád, hogy meg tudnálak ölni". Mindezt semmilyen szóváltás nem előzte meg. Egyszer csak kibukott belőle. A "gyógyszer" szedése előtt soha nem fordult ilyen elő. Soha. Az egész család egy nagy kérdőjellel a fején áll, hogy miért kapott ilyen erős fájdalomcsillapítót, mikor nem is fáj semmije. Üzleti érdek? Ugyan, hova gondolok.... Ilyen emberek nincsenek MO.-n... Minden esetre holnap konzultálunk a kezelőorvossal, hogy ezek a tünetek vannak és mielőbbi contramal megvonást fogunk kérni. Ez inkább méreg, mint gyógyszer. Senkinek nem ajánlom...
2011. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!