Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit kértek számon az elsősegél...

Mit kértek számon az elsősegély vizsgán?

Figyelt kérdés
tudom mi a kötelező menete, viszont többektől hallottam hogy csak az újraélesztést a stabil oldalfekvést és egy szituációs kérdést kellett megoldania... a normának megfelelően a betegvizsgálat is benne lenne és "a" illetve "b" tételek a szituációsnál... nekik nem voltak ezek külön külön...

2014. aug. 7. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Hiszed vagy sem de szerintem ez mindenhol más, nálunk kértek egy stabil oldalfekvést meg, hogy milyen vérzés típusok vannak és már írták is a kártyát, hogy sikerült.
2014. aug. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom attól függ, milyen hangulatban van a vizsgáztató :)

Tőlem ugyan kérték a stabil oldalfektetést, de aztán a kutya se nézte jól csinálom-e, az újraélesztést se vettük végig, körülbelül a mellkasi kompressziót elkezdted, és ha jó helyen volt a kezed, a második után leállítottak, lélegeztetni egyáltalán nem is kellett...

A B tétel nem érdekelt senkit. De az A-hoz is elég volt, ha a legalapabb alap megvolt (esetemben fel kellett ismerni a nyílt törést, aztán hogy látom el? Steril fedőkötés, aztán felkötni egy háromszögletű kendővel. Jó kész van, menjen, vegye át a kártyát. Illetve mondta, mutassam be, hogyan csinálnám, de addig jutottam, hogy csomót kötöttem a sarkára, már le is állított, jöjjön a következő...!)

Betegvizsgálat már csak szóba sem került.

2014. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!