Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért csinálhatja ezt a házi...

Miért csinálhatja ezt a házi orvosom? Hogy úgy kell kikönyörögni hogy adjon beutalót? Másnak is van ilyen orvosa?

Figyelt kérdés

nem látok bele a fejébe, de valami nagyon bűzlik ennek az embernek az értékrendjével, vagy a felfogásával. Többen panaszkodnak rá, mégis ő itt az orvos.


kezdjük ott hogy baromi türelmetlen, és arrogáns. Nem hagyja, hogy a beteg elmondja a baját, vagy hogy mit akar.


általában aktil duót ir fel minden betegségre!!!


ha valami bajom van, és szeretnék kivizsgálásra menni, úgy kell tőle kikönyörögnöm a beutalót, le akar rázni egy aktil duóval.


Volt hogy nagyon rosszul kezelt volna, ami az én esetemben ki is derült, csak az mentett meg egy téves életúttól, hogy kiálltam magamért, és megalázkodva könyörögtem neki, adjon beutalót. Egy komolyabb betegségre, frontint akart nekem felirni, és semmi kivizsgálás. mint tudjuk, a frontintól komoly függőséget lehet kapni, úgy hogy tüneti kezelés csak de az eredeti probléma nincs kezelve. hála az égnek, hogy jó kezekbe kerültem, igy nem lettem önhibámon kivül majdnem nyugtató függő, és a problémám kezelve lett, de ez mondom csak azon múlt, hogy kikönyörögtem a beutalót egy szakrendelésre.


Általában, ha ellenszegül az ember az ő akaratának, akkor nagyon mérges lesz, és felemeli a hangját, ha az ember még "követelőzni" mer. Én nem látok bele mi van emögött, de mindig úgy jövök ki tőle, hogy megalázva érzem magam, rosszul érzem magam, mint amikor valakivel egy orvos csúnyán beszél (biztos más is ismeri az érzést) és nem érted, hogy miért érdemelted ezt. Ők valahogy másképp gondolkodnak, nem a beteg fejével. Meg a beteg nem is tudja úgy elmondani, ahogy ő értené, szóval ezért nem kéne ilyen durván viselkednie. MIndig olyan leszólva, hibásnak érzem magam, ha tőle eljövök, hogy még én vagyok a hülye, hogy próbáltam valamit kérni a gyógyulásom érdekében, és szembe szálltam vele. (de mondom, ha nem ezt tenném, akkor félrekezelne)


egy idősebb férfi ő. Gondolkodtam azon, hogy lehet hogy volt komcsi, és ilyen bürokratikus rendszerben él, annak kell neki eleget tenni, és számára ez fontosabb, mint maga a beteg állapota.


Másik dolog amire gondoltam, hogy öregedő félben van, de még praktizál, viszont az orvosi büszkeségét kezdi elvesziteni, és sértésnek veszi az amúgy jó szándékkal feltett kérdéseket, és magára vetiti ki, és ezért lesz ideges. Magyarán azt gondolhatja, hogy mit képzel ez itt, hogy én nem értek a szakmámhoz? hogy még ő akarja nekem megmondani hogy mit tegyek? (közben persze az ember lassan már jobban tájékozottabb a mai orvoslás és szakrendelések lehetőségeiről akár pszichiátria, akár alvásközpont, pánikbetegség stb bármi ilyenek) mint egy 70-es éveiben járó remegő kezű vénember, aki még büszkeségből ott ül a székében, csak azért hogy ne legyen nyugdijasként otthon.


Harmadik verzió, ezt anyukám mondta, mert ő is kórházban dolgozott, hogy azért csinálhatja ezt, mert nekik vannak ilyen pontok, hogy kit lát el, meg kit küld tovább (a tb költségén persze) és hogy ő ezért kapja a fizetését. Meg ugye lehet le van szerződve az aktil duó gyárral vagy én nem tudom :D:D:D


de hogy igazából csak a fizetését nézi, és azért nem bánik a beteggel megfelelő módon.


valaki belelát az egészségügybe???? mondja el nekem kérem, hogy mi lehet az oka, hogy egy háziorvos igy viselkedik, mert én betegként csak annyit látok, hogy arrogáns, és nem az én érdekeimet nézi, de nagyon nem, és ebből baromira elegem van. Meg abból is, hogy tudom hogy valami oka van erre, hogy igy viselkedik (talán a fizetése?) és akkor még én érezzem magam szarul, ha kijövök tőle, hogy mit tettem én, hogy igy kellett velem beszélnie? amikor csak elmondtam a panaszaimat neki? mi baja van énvelem??? az hogy nem elég a rohadt aktil duója, meg frontinja, hanem szakrendelésre akarok menni? Elvileg neki ez a dolga, akárárhogy is nézzük, és fáj az orvosi büszkesésének, de ő szinte csak egy adminisztrátor, aki tovább küld a komolyabb szakorvosokhoz. (ez a mindenhez ért egy kicsit, éppen annyira, hogy felismerje, hova kell küldenie tovább) és pont ez fáj neki? vagy mi? de akkor erre meg miért 70 évesen jön rá??? szóval nem értem. segitsen valaki ezt megérteni. bocsi hogy hosszú lett, de itt kellett kibosszankodnom magam, mert ma is megyek hozzá, és már előre rettegek tőle! szeretném érteni, hogy miért viselkedik igy, mi oka lehet rá???



2014. szept. 1. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, mert baromi hosszú, de a fő kérdésre válaszolva, menj másik dokihoz.
2014. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Válassz másik háziorvost, kérd át hozzá a kártyádat.


az én orvosom egyébként egyszer azt mondta hogy megmondták nekik, hogy egy hónapban hány beutalót adhat egy egy helyre, úgyhogy próbálkozz mindig hóelején.

A másik, hogy ha beutal, ott a háziorvost szidják a dokik hogy miért küldözget ahelyett hogy csinálna valamit ő veled, lehet hogy visszahallotta. Vagy csak egy hatalmával visszaélő bunkó, aki nem ért semmihez.

2014. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pedig eü-s vagyok. Vannak alkalmatlan emberek.


Szabad orvosválasztás van, megfogjátok a paksamétátokat, és átmentek egy másikhoz. Ha nincs másik, akkor ezért ilyen, mert megengedheti magának. Magam részéről pedig szigorúbban szűrném a praktizálókat, mert az ilyenek rengeteget ártanak a szakmának. (Csak hogy szűrjenek, ha lasszóval kell fogni az orvosokat.)


"s fáj az orvosi büszkesésének, de ő szinte csak egy adminisztrátor, aki tovább küld a komolyabb szakorvosokhoz"

Ebben a pontban viszont tévedsz. A háziorvos NAGYON fontos feladata megszűrni, hogy kinek van szüksége lelki pátyolgatásra, egyszerű szóbeli kezelésre, egy enyhébb antibiotikumra, és kinek komolyabb ellátásra. Igazából egy döntési pozícióban lévő "kapuőr", aki azokat engedi tovább, akiknek ellátandó bajuk van. Ha mindenki eljutna a szakorvosig, bedőlne az eü. rendszer, mivel szakorvosokat terhelnének olyan feladatok, amiket egy kevésbé specializálódott ember is meg tud oldani.

Ezen kívül a háziorvos feladata lenne a beállított krónikus betegek szinten tartása is. Elég idegesítő, hogy a beállított hypertoniásokat kell kezelgetni egy kardiológiai centrumban, mert úgy érzik, hogy beutalják őket, miközben a végstádiumos szívelégtelenekre nincs időpont.

2014. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó sorban az " úgy érzik, hogy " nem akart benne maradni, így elég bután jön ki. (hármas válaszoló)
2014. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

értem, igy már érthető, hogy a szakrendelések meg azért bosszankodnak, mert a háziorvos átküldözget mindenkit.


nekem nem lenne ezzel bajom, hogy ő kezekbe vesz, de akkor ne aktil duót irjon fel mindenre, meg frontint egy komolyabb neurológiai betegségre.


meg a gond főleg az, hogy nincs közöttünk kommunikáció, ő nem ért engem, én nem értem őt, hogy miért ilyen. Egyszer komolyan meg kéne kérdeznem róla, hogy mi a fenéért viselkedik igy, mi baja van neki?


hipohondernek néz? vagy mi?

2014. szept. 1. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseid költőiek, szimplán egy barom, vannak ilyenek a pénztárban, a bankban, az iskolában, mindenhol, csak itt feltűnőbbek, mert az ember együttérzést vár. Ha van lehetőséged válts.
2014. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát lehet csak tényleg erről van szó. viselkedhetne egy kicsit megértőbben az tény. még akkor is, ha neki van igaza.


barátom ide költözött hozzám, de még nem volt átirva a lakcime. Lement hozzá kuncsorogni egy sürgős beutalóért, hogy át fog jelentkezni, de még nem volt rá módja, itt lakik, megirna -e neki egy sürgős beutalót.


Hát őt is jól elküdte melegebb éghaljatra a maga arrogáns stilusában. azt hiszem még az asztalra is csapott. :D


szóval nem csak én vagyok igy ezzel, a barátomat úgy kiboritotta, hogy dühöngve jött ki tőle, az összes csúnya szó elhagyta a száját kb egy perc alatt, hogy mit képzel ez az agyament vénember, hol él ez, és egyáltalán... :D:D:D ... mondom: én mondtam neked hogy ő ilyen :D:D:D nem tért magához fél napig, hogy léteznek ilyen emberek, ráadásul egészségügyben :D

2014. szept. 1. 14:09
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi háziorvosunk nem ilyen, mindig meghallgatja a problémákat és ha szükséges, akkor szó nélkül küld vérvételre és egy orvoshoz. Menj át másik háziorvoshoz, nem is értem mi a csudának maradtál eddig is nála.
2014. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

emlékszem gyerek korunkban volt az, hogy minden létező problémára Paxirazolt irt fel a háziorvos.


most meg mint tudjuk, ugyanaz az antibiotikum hosszú távú használata kinyirhatja a szervezet ellánálló képességét. több antibiotikum családot kell alkalmazni.


vannak még orvosok,akik ezt nem tudják? nekem már aktil duó túladagolásom lesz lassan, mert mindenre azt szedek.

2014. szept. 1. 14:38
 10/11 A kérdező kommentje:

...vagyis lenne, ha mind beszedtem volna amit felirt.


az a baj, hogy ez egy kis város, és itt nem lehet csak úgy orvosok között ugrálni, meg ő ilyen családi orvos is, vagy hogy mondjam kötődik a betegeihez, csak hülyén viselkedik, és minden alkalom egy harc vele. de azért utána nézek hogy mit lehet tenni. szerintem itt már sokan várják hogy szegény nyugdijba menjen.

2014. szept. 1. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!