Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Zöld foltok lábon - milyen...

Zöld foltok lábon - milyen orvoshoz velük?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne, hogy tegnap még nem volt rajtam ez. Ma reggel úgy keltem hogy 3 hatalmas nagy zöld folt van a lábamon - mintha beütöttem volna valahová. Nem tudom mitől van, de elég csúnya és feltűnő. Mostanában elkezdtem intenzíven Talajtornára járni - lehet esetleg ettől - hogy túlerőltettem? Biztosan nem ütöttem be, mert edzésen már 3 napja nem voltam és tegnap este testápolózás közben még nem voltak foltok. Mi lehet ez? és milyen orvoshoz lehet vele menni? Ha visszér lenne tutira - egyszerűbb lenne.

2014. szept. 5. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ördögcsípésnek hívják. Középkorú és fiatal nőkön gyakori, főleg a combon, lábszáron és a felkaron jelentkezik.


Arról van szó, hogy ciklustól függően a hajszálerek falának minősége megváltozik és egészen kis fizikai behatások is véraláfutást okozhatnak. Tehát nem is kell beütnöd. Az esetek nagyon nagyon hányadában semmi betegség vagy fizikai elváltozás nincs a háttérben. Rajtam is mindig vannak.


Szerintem felesleges orvoshoz menni ezzel. De ha megnyugtat kérhetsz egy vérvizsgálatot. Nem hiszem, hogy bármi bajod lenne.


[link]

2014. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!