Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy azonos nemű párok esetén megtagadják a kórházban a beteglátogatást, vagy baj esetén, mint hozzátartozó, az orvossal való konzultálás lehetőségét?

Figyelt kérdés
Mit tehetnénk az ilyen esetek kivédésére? (Nincs bejegyzett élettársi kapcsolat, bár lehet az sem segítene a dolgon.)

2014. okt. 16. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb megoldás, ha a mindketten tartanak otthon egy meghatalmazást (persze hivatalos "szerződéses forma", névvel szig. számmal, tanúval, ahogy kell) amiben nyilatkoznak arról, hogy betegség esetén kérik / hozzájárulnak, hogy az orvos tájékoztassa a párjukat. Illetve van valami olyan "kártya féleség" is amin a baleset esetén értesítendő személy elérhetőségei vannak rajt. Pontosan nem tudom mi is ez, de egy ilyesmi papírt/kártyát is érdemes volna a tárcában tartani. (bár a beteglátogatást nem tudom, milyen esetben tagadhatja meg az orvos, vannak az embernek vele azonos nevű rokonai is)
2014. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Úgy tudom vannak (súlyosabb) esetek, amikor csak közvetlen hozzátartozó látogathatja a beteget, kaphat felvilágosítást az állapotáról.

2014. okt. 16. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Látogatni bárki látogathatja, akár egy kolléga vagy jó barát is. Súlyos betegnél az egyszerre ott levő látogatók számát szokták korlátozni.

Felvilágosítást csak az orvos adhat és ahhoz valóban kell - bejegyzett élettársi kapcsolat hiányában - szabályos meghatalmazás.

Amit most, súlyos betegen nemigen tud adni a párod.


Szerencsésebb előre gondolkodni erről, nem is tudom, hogyhogy nem jutott ez eszetekbe.

Amúgy otthon egy, párodnak szóló ajánlott levél átvételénél is kell a meghatalmazás. Ennek hiányában csak bejegyzett élettársként vehetnéd át a küldeményt.

2014. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont hogy előre gondolkodunk... de azért köszi.
2014. okt. 16. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja bocs!

Azt hittem, már kórházban van a párod!

Akkor nagyon helyes, legyen előre meghatalmazás postához, orvoshoz stb.!

2014. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
elég szomorú, hogy egyes pároknak "előre kell gondolkodni", és meghatalmazásokkal baszakodni, míg más pároknak alanyi jogon járnak ilyen alapvető dolgok, hogy tájékoztassák őt...
2014. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os te el vagy tévedve, de nagyon!

Miféle más pároknak jár alanyi jogon???


Azoknak, akik valamilyen polgári jogi aktussal egymáshoz tartozónak nyilvánítják magukat! Ez általában házasság. Ott általában már a név is utal a kapcsolatra, úgyhogy nincs mit magyarázni. Gipsz Jakabné érdeklődik a hozzá hasonló korú, Gipsz Jakab nevű beteg iránt. Na, kije lehet szerinted?

Ahol a név nem utal rá, ott evidens, hogy valami bizonyítékot kérnek arról, hogy valóban egy pár.


A kérdező és párja eleve nem bejegyzett élettársi kapcsolatban van. Ha abban lenne, akkor az az irat igazolná, hogy jogosan érdeklődik. Ha nincs ilyen papír, akkor meghatalmazás kell. És innentől tökmindegy, hogy ők azonos nemű párok, vagy ellenkező neműek.


Nekem (betegként) a hajam szála égnek állna, ha bárki beballaghatna, hogy "Én vagyok X.Y. élettársa. Kérem, ALANYI JOGON mondják meg, mi baja van neki és mik a kilátásai." - és minden további nélkül elmondanának neki mindent.


Azért egyelőre még vannak személyiségi jogok is a világon, remélem lesznek is még, amíg én élek.

2014. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!