Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meg vagyok fázva (szerintem)...

Meg vagyok fázva (szerintem) de sokan ijesztgetnek azzal hogy lehet tüdőgyulladás is. Van ennek valami feltűnő tünete, ami megfázásra nem jellemző?

Figyelt kérdés

2014. szept. 19. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Tüdőgyulladásnak is több fajtája van, lehet magas láz és fulladás, köhögés, de láz nélkül is, nem mindig vannak tipikus tünetek, ezért legjobb ha elmész a háziorvoshoz, aki meghallgatja a tüdődet és akkor máris kiderül, hogy van-e gond a tüdőddel, ha kell, akkor elküld röntgenre.
2014. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha csak hétfőn(ha addig nem múlik el)tudok elmenni addig nem lesz gond,ugye?

És mennyi esélye van hogy az orvos nem ismeri fel?

Mert a bátyámnak még régebben végig azt mondta a háziorvos hogy megfázás,mikor alig kapott már levegőt bevitték a kórházba és ott mondták hogy tüdőgyulladás,és addigra olyan súlyos volt,hogy megfulladhatott volna bármikor.És nem akarok én is így járni.

2014. szept. 19. 18:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert a háziorvos nem hallgatta meg a tüdejét.
2014. szept. 19. 18:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Éppen most olvastam egy cikket az őszi tüdőgyulladásról az origon:

[link]


Menj el hétfőn a háziorvoshoz, majd meghallgatja a tüdős és elküld röntgenre, ha hall valamit, ha nagyon fulladsz, akkor ügyeletre is mehettek.

2014. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Babuci222 válasza:
A "hallgatózás" teljesen bizonytalan, a mai fiatal orvosok már nem nagyon értik a hallgatózást, sokszor mellé fognak, ami biztos, az biztos egy jó röntgenorvos nézzen meg.
2014. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!