Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most tudtam meg, hogy nevelt...

Most tudtam meg, hogy nevelt fiamnak nem érvényes a TAJ kártyája. Viszont most utalták be a kórházba erős hajfájással, valószínű vakbele van. Hogy fogják ellátni, mennyibe fog kerülni?

Figyelt kérdés
A tavalyi évben esti suliban érettségizett, most szeptembertől szintén estire jár az első szakmáját szerzi meg. 20éves volt nyáron. A családinál beszámítják nekem harmadik gyereknek és diák is jár neki. Sajnos tudatlan voltam és ezt nem tudtam. Viszont most nagy bajban vagyok. Gyesen vagyok 2pici gyerekkel. Ha beigazolódik a gyanú, hogy műteni kell akkor nem tudom mi lesz. De már a vizsgálatokat sem fogom tudni kifizetni a havi 59000Ft-ból:(
2014. okt. 17. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A TAJ kártyája érvényes, csak a jogviszonya rendezetlen.

Ettől függetlenül ugyanúgy el fogják látni, mintha rendezett lenne a jogviszonya és fizetnie sem kell érte (az ellátásokért) Az orvosnak jeleznie kell a NAV felé, hogy rendezetlen a jogviszonya, a NAV felszólítja a jogviszony tisztázására. Mivel nem tudja igazolni a jogosultságát (mert nem volt jogosult), visszamenőlegesen előírják neki az egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) fizetési kötelezettséget.

Az OEP honlapján megtalálod ezeket (hogy ki jogosult az eü ellátásokra, és hogy mit csinálnak, ha valaki jogosulatlanul veszi igénybe az ellátást)

2014. okt. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt is van:


[link]


Jogviszony rendezési eljárás


2. oldal teteje: "Piros lámpa"


(nem tudom bemásolni)

2014. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Közben most tolják a műtőbe :(
2014. okt. 17. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást neki!
2014. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!