Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A társadalombiztosítás meddig...

A társadalombiztosítás meddig érvényes még az én esetemben?

Figyelt kérdés
Most mentem esti suliba,de megvan még a nappali tagozatos diákigazolványom. Október 31.ig elvileg nem kell fizetnem a TB járulékot,és addig ingyenes az egészségügyi ellátásom. Igaz ez? előre is köszönöm.
2014. szept. 22. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idős vagy?
2014. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
21 éves múltam a nyáron.Ez is fontos?
2014. szept. 22. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
De ezt meg tudják mondani az (esti) suliban is
2014. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Estiben nem kapsz diákot? Ha nem, akkor 45 napos türelmi idő van a mostani igazolvány érvényességének lejártától számítva, tehát december 16-tól kell elkezdened fizetni.

Be kell menni a NAV-hoz és be kell jelenteni, hogy magadnak fizeted mostantól. Ha jól emlékszem, ezt leghamarabb 30 nappal a lejárat előtt tudod megtenni (vagy 45?).

2014. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok, elnézést, nem lejárat előtt, hanem a fizetési kötelezettség keletkezése előtt.
2014. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kapom majd estin is a diákigazolványt :-) de a suliban azt mondták,estin az állam nem támogatja már a TB-t.
2014. szept. 22. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Persze, igazad van, elnéztem, ha estire jársz, nem vagy alanyi jogon biztosított, nem függ a diáktól, nem tudom, miért írtam.
2014. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez most komoly?

Mióta? Vag ymár régebben is ez volt?

2014. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!