Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi pénzt kell adni a...

Mennyi pénzt kell adni a nővérnek a kórházban?

Figyelt kérdés
A nagymamám kórházba került kiszáradás miatt. Mennyi pénzt kell vagy illik adni a nővéreknek, hogy odafigyeljenek rá?

2014. okt. 18. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
En nem adtam-ez a dolga.
2014. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha alapból nem figyelnek rá, akkor sajnos pénzért cserébe sem fognak..
2014. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Mennyi hálapénzt szoktál adni a villanyóra leolvasónak, a sarki fűszeresnek, a könyvtári dolgozóknak, a közterületfelügyelőknek, illetve a plázákban a biztonsági őröknek?

Ugyan annyi jár az egészségügyben dolgozóknak is.


A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.

2014. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy akik eddig válaszoltak még életükben nem voltak kórházban, sem ők, sem senki aki számukra fontos és aggódnak érte...Meg arról sincs halvány fingjuk sem, hogy mennyit keres egy ápoló.

A dokinak vajon miért illik, aki összességében max. pár órát foglalkozik vele??! Az orvosnak adni az olyan természetes, de az ápolónak ez a dolga??!

Igen, illik adni, olyan 2-3 ezret átlagban, de adhatsz többet is, attól függ, hogy te hogy állsz.

2014. okt. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon tévedsz utolsó. Az előtted szoló vagyok, és majdnem minden nap kórházban vagyok. Ápoló.

Életemben egy fillér hálapénzt nem raktam zsebbe, és mégis a tőlem telhető legjobb ellátást nyújtom a pácienseinknek. Ugyan EU-t mondhatom el a kolegáimról is.

( a csokit elfogadjuk ) ;)

Az alacsony fizetés nem indok arra, hogy zsebbe tömködjetek pénzeket bárkinek is. Más munkakörben is vannak akik alulfizetettek, és mégis lelkiismeretes munkát végeznek, mégsem fordul meg senki fejében hogy hálapénzt adjanak nekik.

Ha elégedettek vagytok az elátással, egy doboz csokival is meg lehet köszönni, ha pedig valami nem stimmel az ellátásban azt szóvá lehet tenni szépen, ugyan úgy mint egy autómosóban ha rosszul mossák le a kocsit.

2014. okt. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
* Ugyan ezt mondhatom el a kolegáimról is.
2014. okt. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Hol dolgozol? Vidéken vagy Bp-en? Melyik kórházban? Milyen osztályon?


Amúgy meg édesem, ez a te dolgod, hogy elfogadod e vagy sem a pénzt vagy egy doboz bonbont, de ne beszélj minden ápoló nevében!

Szerintem igenis nonszensz és felháborító, hogy mennyi a fizetése egy ápolónak, és biztos tudom róluk, hogy sajnos baromira rá vannak szorulva a jattra. Nem csokira, nem kávéra, pénzre!! Mert a csokit nem tudják beváltani pl. a villanyszámláért cserébe, viszont nagyon sok a gyereküket egyedül nevelő anya köztük..


Másfelől az életben nem fogom felfogni, hogy miért illik, -mit illik, egyenesen kötelező!- jattot adni, nem is keveset pl. egy fodrásznak, kozmetikusnak, pincérnek vagy pizzafutárnak, vagy taxisnak, de sorolhatnám reggelig- akik azért nem havi 100 rugóból tengetik életüket, és ugyanakkor egy ápolónőnek aki bent van abban a nyüves kórházban szinte mindig; éjjel és nappal, hétvégén és hét közben, meg ünnepekkor, és ugrál a betegei között napi 12 órán keresztül, na Ő miért nem érdemli meg??!?

Hja, persze, mert amíg bírja maga után húzni a belét, addig elmegy másodállásba, meg harmadállásba, meg privát betegre vigyázni vagy takarítani, de ne, nehogy adjunk neki jattot...

2014. okt. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fővárosban dolgozok, nőgyógyászat, urológia, belgyógy. És nem édesen, mert nem nő vagyok :)

Amelyik nővérnek, ápolóknak, orvosnak, vagy bárkinek (nem csak egészségügyben) nem elég a fizu amit kap az miért nem keres jobbat? Sok a meló? Nyugisabbat kell keresni. Ez így működik. Senkinek nem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy kötelező éhbérért robotolni.


Ha a jattot a szó klasszikus értelmében adnák az emberek akkor az más tészta lenne. Nem értek ezzel sem egyet egyébként, ne várja el senki. Viszont a probléma az egészségügyben az, hogy az emberek hozzászoktatták a dolgozókat a jatthoz, az eü dolgozók pedig rákaptak és ha nem jön a pénz akkor visszaélnek azzal, hogy egy szerencsétlen tőlük függ. Ergo: muszály adni. De ez a ti hibátok, szépen le kellene szoktatni őket, és nem elhitetni velük hogy ők az atyaúristen. Ha valami nem tetszik az ellátással akkor nem lefizetni kell a nővért, hanem kinyitni a szátokat és panaszt tenni.

2014. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótok véleményét!
2014. okt. 21. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!