Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem adtam oda senki orvosnak...

Nem adtam oda senki orvosnak a tajkártyámat és ezt nem hiszi el az orvos és nem tudok jogosítványt megújítani. Mit tegyek? (49ffi)

Figyelt kérdés

Ja és nem is fizettem soha EGHOT, előtte a nejem nevén kaptam a jogviszonyt.

Voltam EÜ centrumban, mert 5 éve is ott csináltattam a jogsit de ott lebuktam, mert a a pultos bige kivette a sosszémat és abban benne volt egy üzenet 5 éves üzenet, hogy ami háziorvost megadtam, az a háziorvos visszaigazolta, hogy nem ő a háziorvosom.



2014. okt. 22. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem, most nincs tajkártyád és a taj számodat sem tudod?
2014. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon soha nem kapott hazastars jogan senki egeszsegugyi ellatast, ez nem az USA. Tessek befizetnia hatralekot, aztan lehet menni tovabb
2014. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi van...?

A feleséged jogviszonya az a feleségedre vonatkozik, te attól nem voltál biztosított. A jogsihoz meg mindenképp fizetős a vizsgálat, tehát teljesen mindegy, hogy van-e TB vagy nincs.

Amúgy meg jó lenne befizetni, mert egyszercsak kamatostól behajtják rajtad.

2014. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

de van tajszámom egy bankártya szerű lap, kék és feketével van ráírva a szöveg


2004-es amúgy előtte nem volt ez se, csak amikor eltört a bokám, akkor kértem ki a nejem jogviszonyára adták


csak amióta létezik, soha nem adtam oda a háziorvosnak és a háziorvos csinálja a jogsit vagy az egészségcentrum, de ott is meg kell adni a háziorvos nevét, 5 éve olyan nevet mondtam, ami nem is a háziorvosom


ill el se fogadja, mert nem hiszi el, hogy eddig nem voltam orvosnál azt akarja tudni kinek adtam oda, de hiába mondom, hogy senkinek



első válaszolónak,



a többi szót se érdemel én nem tehetek róla, hogy nem voltam beteg és ti betegek vagytok és elvárnátok hogy finanszírozzalak benneteket

2014. okt. 22. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kéne az embernek háziorvosának lennie? Nekem sem volt soha. Simán kaptam jogsit. Bár pont az orvosi vizsgálat trükkös volt, az iskola futószalagon megcsinálta, lehet, hogy azért nem problémáztak? De pl. magánfogorvosnál is olyan, hogy az egyiket érdekli a TAJ szám, a másiknak elég a pénz.

Akárhányszor kellett a TAJ számom, senkit nem érdekelt sem a kártya (ami ezer éve nincs nekem, de mivel nincs rá szükség, ez maradhat is így, a számom a fő), sem a nem létező háziorvosom. Munkaegészségügyi vizsgálaton se volt semmi ilyen... Szóval ez nekem fura.

2014. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Egho" - az meg mi
2014. okt. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

21:44

+++++++

az okmányirodát kell felkeresni, az alábbi dokumentumokkal:

- személyi igazolvány, vagy útlevél

- lakcímkártya

- a háziorvostól kapott alkalmassági vélemény

- a jelenlegi jogosítvány

!!!!!!!



ha nem a háziorvoshoz mész (mondjuk nincs is háziorvosod, mint nekem) akkor annak a másik orvosnak meg kell adni a háziorvosod nevét. én is megadtam egy kamu nevet 5 éve, de az az kamu visszaírta, hogy nem vagyok a betege, ezért elhajtottak onnan, mert ugyan azt mondtam kamuból, mint 5 éve


jogsi mindjárt lejár és nem tudok dolgozni vele. és akinek dolgozok meg is kéne mondani, de éppenséggel magyarul se tudnám elmagyarázni, mert ilyen, pláne németül

2014. okt. 23. 06:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne hazudj háziorvost, hanem keress egyet, aki hajlandó bevállalni. Pl. ismerős, rokon háziorvosát. Ő megvizsgál, te megfizeted. Azt annyi.
2014. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: ebbe csalás sincs, mert a jogsinál a vizsgálat mindenkinek fizetős.
2014. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!