Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosnak "kötelessége"...

A háziorvosnak "kötelessége" kiírnia táppénzre?

Figyelt kérdés

Nemsokára lézeres szemműtétre fogok menni, ami után 4-10 napot pihennem kell. Kapok majd egy papírt amivel el kell mennem a háziorvoshoz, hogy kiírjon táppénzre. Tartókodási helyem van Bp-en és gondolom a ház körzeti orvosához kell majd elmennem. Elképzelhető, hogy nem fog majd kiírni táppénzre vagy ezt nem teheti meg? Előtte el kell mennem hozzá, vagy elég ha a TAJ és lakcímkártyámmal megyek majd amikor aktuális lesz? Mitől függ az, hogy hány napra fog kiírni?

Előre is köszönöm a választ!


2014. okt. 28. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ahhoz a háziorvoshoz menj, akihez tartozol (akihez eddigis mentél).


A háziorvosnak kötelessége kiírnia táppénzre minden olyan esetben, amikor megállapítható a munkaképtelenség. Ha ezzel a szemmel pihenni kell, és erről szemorvosi szakvéleményt viszel neki, akkor akkoris ki kell írjon táppénzre, ha a feje tetejére áll :D

2014. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig még csak vidéken voltam háziorvosnál, de elvileg ha van máshol tartózkodási helyem, akkor a körzethez tartozó háziorvosnak is el kellene látnia, nem? Nekem ezt mondták a munkahelyemen.
2014. okt. 28. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Táppénzre (keresőképtelen állományba vételre) csak a választott háziorvosod jogosult.

Válassz Bp-n egy háziorvost akihez átviszed a kártyád.

2014. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. okt. 28. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!