Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 1-es típusú cukorbetegségre...

1-es típusú cukorbetegségre milyen támogatás vehető igénybe?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, 3 hete állapították meg nálam, hogy 1es típusú cukorbeteg vagyok. Ez jogosulttá tesz bármilyen támogatásra? Azt tudom, hogy havi szinten 5000 Ft körüli összeget vissza lehet igényelni az adóból, de hallottam már ingyenes BKV kártyáról is, amiről viszont sehol sem találtam információt. Nem tudom, jár-e bármilyen más kedvezmény, és ha igen, én jogosult lehetek-e rá? Dolgozom és nem keresek rosszul, ezért nem hiszem, hogy bármiféle segélyre jogosult lennék, de valamiféle támogatásnak örülnék, mivel rengeteg plusz pénzbe kerül a szénhidrátcsökkentett étrend, a magánorvos (mert az ingyenes nem foglalkozott velem túl sokat) meg a plusz tűk és tesztcsíkok, amiket nem támogat a TB. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 8. 21:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Az nem BKV, hanem MÁK kártya és 18 éves korig jár.

Sajnos csak az adókedvezmény van :(

2014. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!