Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha az üzemorvos...

Mi történik, ha az üzemorvos a szokásos vizsgálaton mentálisan alkalmatlannak minősít?

Figyelt kérdés
tehát mondjuk súlyos depresszió vagy ehhez hasonló dolgok miatt.

2014. nov. 19. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen munkakör az, amit depressiósan nem lehet végezni? Egyébként meg mért derülne ki az üzemorvos számára, hogy te depressziós vagy? Nem kell vele a lelkiállapotodról társalogni. Viszont szakembert kereshetnél, hogy ne legyél depressziós vagy ehhez hasonló.
2014. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

milyen munkakör? nos, azt hiszem bármilyen munkakör, amihez szükséges az odafigyelés. ha történetesen a depresszió miatt komoly figyelemzavarral és/vagy hangulatingadozásokkal küzdök, akkor azt hiszem az elég nagy gond. miben más ez, mintha eltöröm mindkét kezem, és ezért nem tudok dolgozni? prsze messzire vezet a kérdés, de hogy áll ehhez az egészségügy és a munkáltatók általában?

az üzemorvosnak nem kell erről beszélgetnie, de szerintem a mentális egészség ugyanúgy része az egészségnek, tehát szerintem neki sem mindegy.


egyébként járok szakemberhez, tőle is meg fogom ezt kérdezni. próbáltam többet megtudni a témáról, de nem nagyon találtam erről információkat, ezért kérdeztem itt, hátha valakinek van tapasztalata.

2014. nov. 19. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Az üzemorvos nem végez olyan vizsgálatot, ami a depresszió meglétére irányulna. Fizikai és belgyógyászati vizsgálatra kerül sor, ha a munkakörnek van valamilyen átlagostól eltérő kívánalom-rendszere, akkor annak megfelelőt. Ha panaszkodsz neki, akkor legfeljebb ajánlja, hogy menj el pszichiáterhez, de ő nem háziorvos, hogy beutaljon valahová.
2014. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemorvosi vizygálat célja legfőképp az számodra, hogy alkalmasnak találjon a munkára. Ezért minden olyat, amivel szerinted lehet dolgozni, érdemes elhallgatni. Valószínűleg, ha nap mint nap dolgozol (és nem ez a munkába állás előtti első vizsgálat, hanem az éves kötelező), akkor kár ezt firtatni.
2014. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!