Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbéltükrözéshez kérjek...

Vastagbéltükrözéshez kérjek érzéstelenítést?

Figyelt kérdés
A fájdalmat viszonylag jól bírom, de még sosem voltam ilyen kivizsgáláson. Nektek mi a véleményetek, tapasztalototok?
2014. nov. 21. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Kellemetlen, de nem fáj.
2014. nov. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt, de családtagomnak igen. Egyszer érzéstelenítés nélkül, azt mondta, hogy élete legborzalmasabb élménye volt, pedig nem kényes, bírja a kiképzést rendesen. Másodszorra kapott érzéstelenítést és semmit nem érzett. Szóval szerintem nem érdemes szenvedni, ha nem muszáj. Csak legyen ott veled valaki, aki hazavisz majd utána.
2014. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzéstelenítőt lehet kérni, hanem bódítást. Annyira leszel kába tőle, hogy az instrukcióknak eleget tudsz tenni, de utána nem nagyon fogsz emlékezni semmire.

Én kérnék, az biztos.

2014. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes kérni bódítást, de akkor készülj arra, hogy a vizsgálat után 1-2 órát még bent tartanak megfigyelésre és utána néhány óráig nem vezethetsz autót.
2014. nov. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rokonomat nem tartották bent, rögtön eljöhetett utána. Persze kísérettel, mert azért szédelgett kicsit, meg utána nem emlékezett mindenre :)

De ha nem kérsz bódítást, akkor is jobb, ha van ott veled valaki, mert van, aki nagyon rosszul viseli (hallottam durva hangokat kijönni a kezelőből) és akkor is jó, ha valaki hazakísér.

2014. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a helyzet, hogy ez nagyon egyéni dolog..Nekem 2 napja volt vastagbéltükrözésem, és ha újra nekivágnék, csakis érzéstelenítővel.. semmit sem kaptam,azt mondta az orvos, nem kell ettől félni,mert úgy csinálja majd,hogy ne fájjon.ez rendben van,csak kiderült,hogy rettenetesen kanyargós a belem,és hosszabb is,mint az átlag,ezért én odáig is eléggé megszenvedtem,amíg ez tartott,de aztán amikor jött volna az első nagyobb kanyarulat a gyomor alatti résznél,összevissza kezdtek forgatni,de sehogy nem ment át az eszköz,akkor abbahagyta és visszajött az eszközzel.túl éles volt a kanyar,és azt mondta,ez akkor sem lett volna másképp,ha altatnak.. hát nem tudom..szóval engem irrigoszkópiára (kontrasztanyaggal való feltöltéses röntgen-ez sokkal kibírhatóbb) is küldtek emiatt, hogy kizárják azt,hogy a másik oldalon sincs semmi.

Nem tudom,te milyen alkat vagy,én magas és vékony,és ilyen belekkel,ha ezt előre tudom,én csak érzéstelenítésben kérném. van,akinek sokkal könnyebb kibírni,van,akinek nehéz és fájdalmas. Sokat segít amúgy egy jó asszisztens, és az,hogyha ellazulsz!

2014. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!