Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Diákmunka miatt kell tüdőszűrő...

Diákmunka miatt kell tüdőszűrőre (tüdőgondozásra? ) mennem. Kitől kell beutaló? (hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy mosóporos diákmunka ahová kell. Elmentem az 5. kerületi rendelőbe, onnan elküldtek hogy beutaló kell háziorvostól. Oké. Elmentem háziorvoshoz, ő a X. kerületi Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézethez adott beutalót mert amúgy a X. kerületben lakok. Elmentem a Bajcsy Zsilinszki kórházba, ott felvilágosítottak hogy nekem az egészségházba kell mennem. Elmentem oda, ott pedig azt mondta a nő hogy nem jó a háziorvosi beutaló, mert januárban jött egy rendelet és csak iskolaorvosi vagy üzemorvosi beutalóval lehet megcsináltatni. Némi nem saját eredetű problémázás után bementem az iskolám orvosi rendelőjébe ahol kiderült hogy nincs iskolaorvos. Volt két néni, de egyik sem volt az. Azt már nem kérdeztem meg hogy akkor hol a f.*szban van mégis, de egyébként ők megint csak azt mondták hogy háziorvosi beutaló kell ehhez és hogy nekem nem is tüdőszűrés kell ahogy hittem hanem tüdőgondozás.


Szóval a kérdéseim. Ilyen jellegű munkához tüdőszűrés vagy tüdőgondozás kell általában?

Kitől kell akkor végül is a beutaló?

Lehet olyat hogy az V. kerületbe kérem a beutalót? Ott elfogadják hogy nem oda tartozok? Nem érdekel ha fizetni kell érte, eddig is megkérdeztem mindenhol hogy ha kifizetem (mert egyébként tudtommal diákoknak ingyenes) akkor se csináltathatom e meg és azt mondták nem.


2014. nov. 25. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:
A körzeti, vagy családi orvostól.
2014. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!