Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felnőttkori genetikai vizsgála...

Felnőttkori genetikai vizsgálatot milyen szakrendelésen lehet csináltatni? Xx xy kromoszóma dologra gondolok.

Figyelt kérdés

hova kell kérni a háziorvostól beutalót?


rossz spermakép, rossz hormoneredmények,HYPOGONADISMUS, tényállás, és hipofizis daganat gyanúja miatt kellene.


nehéz erre bekerülni? miből végzik? vérvételből?



#vizsgálat #meddőség #hormon #spermakép #hypofizis #HYPOGONADISMUS
2014. nov. 26. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha "csak" magának kell akkor nem tudom. Ha babát szeretnétek akkor kérdés, hogy mik az előzmények.
2014. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

babát szeretnénk, nincs előzmény. ilyen leleteket kaptunk. 11m/ml, 53%mozgó, 3% ép, tesztoszteron 9,5,(határ 11-től) prolaktin 335. (határ 3ooig)


szorong, szédül, fáradt, gyenge, van kicsi túlsúly. alapvetően férfias, enyhébb szőrrel.


amiket olvastunk összességében a hipofizis daganatra utalnak.


hova kérjünk beutalót?


lombikra készülünk, és jó lenne tudni, hogy nincs-e kromoszóma rendellenésség, mert a morfológiája a legrosszabb. nem stimulálgatnám magam fölöslegesen, ha csak biopsziával lehet gyerekünk. úgy értem ne egy sikertelen lombik után derüljön ki, hogy csak hereszövetből lehet nyerni spermiumot. szeretnénk előre minden vizsgálatot megcsináltatni.

2014. nov. 26. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor először endokrinológushoz menjetek. Ő a hormon értékek alapján eldönti, hogy hogyan tovább. Ha daganat gyanúja felmerül akkor MR vizsgálat következik. Mivel a daganat is okozhatja a rossz spermaképet ezért először azt kell meggyógyítani és utána újra nézni a spermaképet. Lehet, hogy akkor minden rendben lesz (hogy mennyi idő után azt az orvos tudja megmondani).


Kromoszómát csak néhány vetélés után néznek vagy olyan családban előforduló betegségnél ami esetén valószínűsíthető, hogy beteg gyerek születhet. Vérből tenyésztik.


Gyógyszerszedés -ha szükség lesz rá a párodnak- miatt pedig terratológushoz lehet fordulni.

2014. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Es akkor ugy vagjunk bele a lombikba foloslegesen, hogy nem tudjuk meg ezt a kromoszomat???? Allitolag akkor nem is osztodik a embrio. Nem lehet ezt a vizsgalatot kicsikarni???
2014. nov. 26. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:
A többi lombikos sem tudja, hogy neki XX a párjának meg XY kromoszómája van vagy sem. Miért szeretnéd tulajdonképpen ezt a vizsgálatot? Az eddigi leírás alapján nem értem. :(
2014. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

végülis csak azért hogy ne kelljen fölöslegesen átmennem egy stimuláción, mert nem túl fényes a petefészkem állapota (amh o,7) és félek hogy kimeritenek egy sikertelen lombik árán.


soknak csak több sikertelen lombik után derül ki, hogy kromoszóma bajuk van, de az én petefészkem nem bir ki annyit.


a 15oezer ft-ról meg ne is beszéljünk, amit a lombik gyógyszerekre fogunk kiadni.


ha magánban megcsinálnák nekünk ezt kb 2o ezerért, akkor annyiért megérné szerintem. egyébként fogalmam sincs hogy hol csinálnak ilyet és hogy mennyiért. úgy kell keresni, hogy kromoszóma vizsgálat? vagy genetikai vizsgálat? ez az amikor a kromoszómákat nézik?


igaz ha tudnánk biztosan, hogy az ő leletei alapján ennek gyanúja nem merül fel, akkor megnyugodnék. nem tudom azt sem, hogy hol van az a határ, amikor már gyanakodni lehet arra, hogy emiatt rossz a sperma morfológiája (3%)

2014. nov. 26. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Éééértem már... megzavart a női XX.. pároknak van tanácsadás államiban is, ha már volt missed ab vagy a családban valamilyen genetikai betegség. Ilyenkor mindkettőtöktől vért vesznek és abból rakják ki a kromoszómáitokat.


Te valószínű a spermium DNS fragmentációs tesztre gondolsz ami tudtommal csak magán rendelésen van és a spermiumokat vizsgálják.


Azért még mindig először endokrinológushoz mennék megnézetni, hogy valóban daganat van-e.


Sok sikert :)

2014. nov. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!