Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szisztok! Tudtok Nekem segíten...

Czibere Mea kérdése:

Szisztok! Tudtok Nekem segíteni? 2014majus 19. óta dolgozom egy kocsmában napi 15órát havi 15napot. Mivel alkalmival voltam eddig bejelentve ezért ugyeletelt a 90 nap amit évente lehet dolgozni.

Figyelt kérdés

Ezért nov.24. től bejelentve de csak dec 31. ig van szerződésem és napi 4óraval jelentett be. Napi 4500ft-ot kapok. Az lenne a kérdésem,hogy mint kiderült 6 hetes terhes vagyok.És véletlenül se szeretnek elvetélni de itt sok a stresz,cipekedés és elég hideg is van ezért elszeretnék menni táppénzre.

Ilyenkor mennyi időre tudnék elmenni táppénzre ezek alapján?Illetve hogy kirughat-e a főnököm ha megtudja hogy táppénzre akarok menni?

Légyszi segítsetek :)

Előre is köszi



2014. nov. 30. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit lehetsz táppénzen amennyit bejelentve dolgoztál.Ha nem volt előtte bejelentett munkád,akkor ez sajnos szülésig nem tart ki.Ha bejelented a munkáltatódnak,hogy terhes vagy,akkor védettséget élvezel,ergó nem rúghat ki.Viszont ez csak addig van így,amíg a határozott szerződésed le nem jár.Utána nem köteles hosszabbítani.
2014. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ezt mindenki így tudja?

Mert nekem nem ezt mondták.

Azt mondták nem függ össze a bejelentéssel.

Hanem hogy igy csak kevesebb jut és hogy nem a főnök fizeti ilyenkor a táppénzt hanem a TB.

Vagy ilyen nem létezik?

2014. nov. 30. 13:40
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az, aki keresőképtelenségét közvetlenül megelőző egy évnél rövidebb ideig volt folyamatosan biztosított, táppénzt csak a folyamatos biztosításának megfelelő időn át kaphat."

Innen idéztem.

[link]

2014. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!