Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs tbm, orvoshoz kéne...

Nincs tbm, orvoshoz kéne mennem, plusz elfogyott minden gyógyszerem már. Mi történik, ha elmegyek a szakorvoshoz? Figyelmeztetnek? Kiszámlázzák?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 07:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Nem, a NAV fog majd megbírságolni, ami adók módjára végrehajtható lesz. (Tehát semmi külön eljárás, csak tiltás, foglalás, stb.)
2014. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Ja, és a be nem fizetett tb-t meg késedelmi kamatostól szedik be.
2014. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%
Gyógyszereid felírjàk tb tàmogatàs nélkül, tehàt teljes àron tudod kivàltani. Ismerősnek utólag szàmlàztak.
2014. dec. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Az orvos ellát, mert kötelessége, plusz ő orvos és nem pénztáros. Pénzt nem kérhet az ellátásért, viszont kötelessége felhívni a figyelmed arra, hogy nem aktív a tb-d.

A gyógyszereket teljes áron tudod kiváltani.

A tb-t előbb-utóbb be kell fizetned, ez egy biztosítás, amit folyamatosan kötelező fizetni. Ezért ha módodban áll, érdemes valahogy befizetni, és utána havonta kérni csekket. Utólag is behajtják egyben, a fizetésed 30%-át tilthatják, illetve ha az sem működik, akkor a neveden lévő ingó és ingatlan vagyont lefoglalhatják. Csak ez a módszer sokkal fájdalmasabb.

2014. dec. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sincs,én meg terhes vagyok.Ilyenkor mi van?
2014. dec. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

"Nekem sincs,én meg terhes vagyok.Ilyenkor mi van?"


FELELÖTLEN vagy, és nem kellene ilyen helyzetben gyereket szülni!

2014. dec. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :(

Se pénzem, se ingó v ingatlan vagyonom, se esélyem munkára, munkaképességre se sok :(

2014. dec. 2. 07:54
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Ez esetben két hozzáállás létezik.


Vagy sajnálod magad és nem fizeted a tb-t, és majd ha az elkövetkezendő 30 évben bármikor dolgozni fogsz, behajtják akkor kamatostul,


vagy összeszeded magad és kérsz csekket, amin befizeted te. Gondolom, valahol laksz, oda mehetnek a csekkek. A tb egy olyan dolog, amire akárhogy is, de elő kell teremteni a pénzt, nincs mese.


A terhes válaszolónak egyértelműen a második lehetőség áll csak nyitva. Nincs is rajta mit gondolkozni, a fizetnivalók között gyakorlatilag az első helyen áll.

2014. dec. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Ha terhes vagy és nem tudod fizetni magad után az egészségügyi járulékot, akkor menj be az önkormányzathoz és ha a feltételeknek megfelelsz, akkor ők fizetik majd helyetted.

Ez kérdezőre is vonatkozik.

2014. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
12%
Nehogy azt mondjátok már nekem ,hogy a sok bantu néger,aki 6-8 gyereket szül fizetgeti maga után a tb-t??? Hoppá,most lesz egy magyar is köztük,de nekem rögtön fizetni kell?Hagyjuk már! Nem vagyok felelőtlen,fél éve nem találok munkát,gyereket pedig már nagyon akartunk.Az hogy ő most akar jönni,hát jöjjön!Más is elvan,mi is elleszünk!
2014. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!