Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Begyulladt a nagylábujjam,...

Exad kérdése:

Begyulladt a nagylábujjam, mit tegyek? Otthoni módszer esetleg?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja be van gyulladva a nagylábujjam és nem tudom mit tegyek, nem olyan vészes a helyzet szerintem orvoshoz nem szeretnék fordulni mivel az ugy is "megműtené" tud valaki valami otthoni módszert ? Vagy esetleg be kéne vágni ollóval a körmöm vagy nem tudom :) Ha tud valaki valami hasznosat az kérem irjon. köszönöm

2014. dec. 10. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csúnyán elfertőződhet és akkor tuti az orvosnál kötsz ki. Jobb megelőzni és most meglátogatni a dokit.
2014. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szamo77db ***** válasza:
Nekem úgy 10-12 alkalommal vették le a körmöt a jobb nagylábujjamról. Ezt otthon nem gyógyítod meg! Én is húztam 2 évig, mert annyira féltem. A végén még vadhús is nőtt rajta, azt is le kellett kaparni. A műtét nem fáj, adnak Lidocaint, de mikor elmúlik az injekció hatása, akkor nagyon fáj. Algopyrint kell bevenni rá. A körmöket pedig nem szabad kinyesni, egyenesen kell elvágni és hagyni, hogy kinőjön. Ne húzd-halaszd, mert ez csak rosszabb lesz.
2014. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem elmúlik ha jódozgatom és estére bekenem Tetran krémmel és letapasztom. 2-3 nap alatt rendbejött így, utána már ki tudod vágni a benött körmöt áztatás után, mert nem fog fájni, lemegy a gyulladás.
2014. dec. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, értem én de nekem még csak most jött elő életemben először és még csak most lesz 1 hónapja kb, azt mondod hogy ha valaki ezt elkapja akkor nincs más választás a mütéten kivül ?
2014. dec. 11. 21:44
 5/12 szamo77db ***** válasza:
Nekem egyszer csináltak olyat, hogy kimetszették a benőtt köröm két szélét és középen hagytak egy csíkot. De ez sem vált be. Végül felnyitották a körömház széleit és kiirtották a széles köröm két szélét. Így most már kisebb szélességű köröm nő és elfér a rendelkezésére álló helyen.
2014. dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem nagyon lehet "elkapni" :) De a lényeg, hogy ha csúnyán begyulladt, akkor jobb most a dokit meglátogatni, mint arra várni hogy elmúljon.

Ha megfelelő módszerrel vágod a körmöd, akkor nem fog benőni.

2014. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha még a kezdeti "szakaszban" vagyok akkor van esély hogy kitudom vágni és nem kerülök emiatt dokihoz ?
2014. dec. 14. 00:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, van esély, jódózgasd és kend be tetran krémmel, pár nap alatt leviszi a gyulladást.
2014. dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem eddig 7x gyulladt be. 6 hónap alatt 4x, azaz sztem az orvos csinálja szarul, nálam nem vállik be se a kenőcs se semmi, begyullad, èpphogy ki jön a sarjszövet, mentem orvoshoz kiműtik azt csá. Csak nekem 2 hónap mulva ujra begyullad, ès jó lenne tudni hogy mièrt...
2015. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szamo77db ***** válasza:
Nagyon széles a körmöd és ahogy nő, belenő a két szélén a húsba. Begyullad, genny, nedvedzés, sebész a vége. Mondom, nekem kiirtották a körömház két szélét, azóta nincs probléma vele. Azt pedig a sebészek mondták, hogy nem szabad kivagdosni a széleket, egyszerűen egyenes el kell vágni és hadd nőjön magának.
2015. jan. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!