Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minek függvényében változik...

Minek függvényében változik az, hogy valakinek tiszta oxigént adnak, vagy ballonoznak? Egy eszméletlen beteg esetén melyik módszer érvényesül?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam:


Maszkon keresztül: [link]


Illetve a ballonozás:


[link]



2014. jan. 19. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is: tiszta oxigént nem adnak,mert akkor leáll a beteg légzőközpontjának működése. Kézi ballonos lélegeztetésnél a környezet levegőjét pumpálják a tüdőbe,amikor a beteg önállóan nem,vagy nehezen vesz levegőt. Ezt csak ideiglenesen alkalmazzák. A gépi lélegeztetésnél be lehet állítani az oxigén-széndioxid arányát és ezt hosszabb távon is tudják alkalmazni. Úgyhogy az eszméletlen betegeknél a gépi lélegeztetést használják.
2014. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


A tiszta oxigén alatt a palackozott,tartályos oxigént értettem,amit vízzel dúsítanak,annak érdekében,hogy megfelelő páratartalommal rendelkezzen.Talán rosszul fogalmaztam,elnézést.


A lélegeztetőgép egyenlő azzal,amit én írtam le a fentiekben,vagy teljesen másról van szó?

2014. jan. 19. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül is a lényege ugyan az. A palackban van az "oxigén" és ezt adják,csak aki "tud" lélegezni az maga szívja be a száj vagy orrmaszkon keresztül. Aki nem annak egy mechanikus szerkezet adagolja.
2014. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!