Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmenjek ezzel bőrgyógyászhoz...

Elmenjek ezzel bőrgyógyászhoz vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig is kicsit pattanásos volt a vállam, de ennyire még sohasem. Kb. 2 hónapja kezdődött, teljesen pattanásos az egész hátam. Kentem tonikkal, krémmel, de semmi. Szellőztetem, nem járok nagy pulcsikban sem és új pólóm/pulóverem sincs, szóval ez sem lehet gond.

Olyan, mintha el se akarna múlni az, ami már kinyomódott. Mintha a helyük benne lennének a bőrömben, kicsit barnásabban vagy nem is tudom elmagyarázni, de nagyon gusztustalan.

Anya azt mondta, hogy menjek szoláriumba, hátha az eltünteti, de én nem akarok szolizni.

Most várjak 2 hónapot a bőrgyógyászatra vagy mit tegyek?

Teljesen elvagyok keseredve, alig merek már pólóban is lenni vagy egy trikóban. Az arcomon is van néha pattanás, de nem ennyi és nem is úgy "gyógyul", mint a hátamon.


Mit tegyek???


18/L



2014. dec. 29. 21:41
 1/7 Manka68 ***** válasza:
A szoli tényleg enyhítheti a dolgot. :-) Miért nem akarsz menni? Ezen kívül megpróbálhatod a D vitamint. Az ilyen típusú pattanásoknak általában hormonális alapja van, bőrgyógyász nem sokat tud tenni. Ciklusod rendben van? Nem híztál mostanában? Milyenek az étkezési szokásaid? Sportolsz valamit?
2014. dec. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg kell mutatni egy jó kozmetikusnak az rögtön van. Igen várni kell a bőrgyógyászra. az butaság, hogy a doki nem tud tenni semmit. Hormonális problémára is van megoldás.
2014. dec. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:
Hormonális problémára van megoldás, igen. De nem a bőrgyógyász fogjamegoldani, és nem a kozmetikus. Ők adhatnak valami krémet rá, ami szárítja a patikat, és javasolják az endodokit. Kerülőút, és mindenképpen endodoki a vége. Jó esetben. Rosszabb esetben hónapokig kezelgetik az újra és újra előbukkanó pattanásokat.
2014. dec. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy problémám van 1 éve, de nem értem, hogy most ez miért jött ki 2 hónapja.. Alulműködésem van, így épphogy száraznak kellene lennie a bőrömnek, erre tiszta zsír..
2014. dec. 31. 17:13
 5/7 Manka68 ***** válasza:
A pm alulműködés gyakran jár együtt inzulin rezisztenciával, ami a PCOS alapbetegsége. Ennek egyik tünete a pattanásos bőr. Ha nincs kezelve, egyre rosszabb lesz a helyzet. Sajnos simán előfordulhat, hogy a bőröd száraz, ugyanakkor tele vagy pattanással. :-( Egyébként jól beállított pajzsmirigy gyógyszerrel a tüneteidnek el kéne múlnia. Kontrollra jársz? Szeded a gyógyszert?
2015. jan. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De nekem még a bőröm is zsíros, a hajamról nem is beszélek.


Szedem, kontrollra is járok, most 2 hónapja voltam, nemsokára mennem kell újra. Szóljak neki vagy mit tegyek?

Elég béna az orvosom amúgy, de csak ő van a faluban.

2015. jan. 1. 12:31
 7/7 Manka68 ***** válasza:

Mindenképp szólj neki, bár ha tényleg nem nagyon ért hozzá, ne várj csodát. :-( Én vidékről járok fel Budára a mensbe, igaz nekem csak 50km-re van, de szerintem megéri az egészségem. Háziorvos ehhez nagyon kevés sajnos, a vizsgálatok egy részét nem is kérheti. :-(

Megkérdezhetem, mit csinál a dokid kontrollon? Milyen vizsgálatokat kér, és mik az eredmények? Milyen gyógyszert szedsz? Ezen az oldalon elég sok a rutinos pajzsmirigybeteg és PCOS-s, talán tudunk tippeket adni addig is, míg eljutsz hozzáértő dokihoz.

2015. jan. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!