Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Végbél tükrözést tudnak...

Végbél tükrözést tudnak altatás alatt csinálni?

Figyelt kérdés

Mennem kell végbéltükrözésre és egyik magán orvos úgy hirdeti magát hogy altatás alatt csinál. Milyen ez pontosan tud valaki róla valami infót? Melyik a jobb? Utána ugyan úgy fáj mint ha nem altatás alatt lett volna csinálni?


Köszi a válaszokat előre is.


2015. jan. 7. 06:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csinálták, nem altatásban, nem fájt egyáltalán, csak kellemetlen volt, mert

1.) a púzómat szeretem kijáratnak megtartani,

2.) idegen ember előtt kellett mereszteni a valagam,

3.) felpumpálták levegővel a beleimet (hogy jobb kilátás nyíljon az optikának), ami természetesen pont olyan érzés, mintha egy irdatlan nagy fing keringene a beleidben, és kissé kínos, mikor eltávozik (pont úgy, mint egy irdatlan nagy fing).


Előtte gyomortükrözés is volt, szájon át, az sokkal, de sokkal rosszabb volt, majdnem megpusztultam, emiatt körülbelül a halálomra számítottam a végbéltükrözéskor, de meglepetésemre az nem volt gáz (vagyis gáz az volt bőven, de fájdalom nem volt).

2015. jan. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 moonlightsentinel ***** válasza:

Nagymamámnak is altatásban csinálták mert ő ilyen fóbiásan fél az orvosi dolgoktól. Szóval van ilyen.

De egyébként nem szokták javasolni közben az altatást, mert önmagában a tükrözésnek semmi veszélye nincs (még ha kellemetlen is), az altatásnak viszont mindig van egy kis veszélye, az azért nem 100%-osan biztonságos dolog.

2015. jan. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Felesleges lenne az altatás. Veszélyes is lehet, főleg, ha idősebb vagy, mert akkor már az agyi erek nem olyanok, mint fiatal korban.

Ha valaki csinálja ezt altatásban, akkor elmehetsz hozzá és ha kifizeted az altatást is pluszban, akkor megkapod, de tök felesleges.

Én voltam vastag- és végbéltükrözésen is. A végbéltükrözés nagyon rossz volt, mert egy 20 centis, kb 5 centi átmérőjű f**z formájú tárgyat dugtak bele a fenekembe. Úgy feszített bent, hogy azt hittem, szétdurranok.

2015. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Végbéltükrözésem volt,de nem az állami szektorban,hanem magánorvosnál.Akik voltak közkórházban is és utána jöttek oda azt mondták ég és föld a különbség.Nekem egyáltalán nem fájt ,nem altattak,csak le voltam tompítva.

Nekem az egészben nem maga a tükrözés,hanem előtte a rengeteg sós oldat megivása volt a szörnyű ,szétfostam az agyamat is ,kiszáradtam annak ellenére,hogy 4 litert kellett meginnom ebből a folyadékból.Ez nem mostanában volt,most is így csinálják ?

2015. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

4:

Te véletlenül nem vastagbéltükrözésen voltál? A végbéltükrözésen semmit nem kell meginni. Amúgy én is magánorvosnál voltam végbéltükrözésen (rectoscopia), és nem kaptam semmit, nem is volt rá lehetőség, és nem is akartam.

A vastagbéltükrözést szintén a magánorvosom csinálta, ott sem kértem semmi bódítást.

2015. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Aranyér műtétet megelőző végbéltükrözésem volt ,így emlékszem.Mivel a széklet igencsak a végbél felé jön kifele ,ezért kellett a rendszer kitisztítása.

Egyébként az volt a furcsa,hogy az aranyér műtét előtt csak beöntést csináltak ,bár előző nap már nem ehettem,így a széklet kiürült.Valóban az internetes leírások alapján a vsatagbéltükrözéshez kell csak a teljes bélkiürítés,de nekem erre nem lett volna szükség ?

Lehet,hogy megszívatott a doki ?

2015. jan. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A végbéltükrözés nem fáj-és ezért nem is altatnak. Valószínűleg vastagbéltükrözésre gondoltál (Colonscopia) ezt un. enyhe altatásban (valójában kissé elkábítva) végzi a gasztroenterologus belgyógyász szakorvos, altatóorvos segítségével. Igen, egyébként annyira fáj, hogy e nélkül el sem végzik. Ugyanakkor kb 15 perc, és utána semmit se fogsz érezni. Van Tb alapon is, magánklinikán kb 30 e Ft. "Csak úgy" ha hirdeti valaki, ezzel nem árt tisztában lenned: altatóorvos kell (anesteziologus) a vizsgálathoz. A szakorvos a kettőt együtt nem végezheti el magánúton sem.
2015. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7:

Amit mondasz, az nem igaz. Én nem kértem semmiféle szert a kolonoszkópiához, mégis elvégezték. És ezzel nem vagyok egyedül..

A végbéltükrözés pedig fáj. Látszik, hogy neked még egyik sem volt.

2015. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8. Mindkettő volt, betegséget is diagnosztizáltak. A végbél szakasz kb 10 cm, legtöbbször fizikailag és manuálisan vizsgálják kb ugy, mint rendkivul humorosan itt valaki leirta. Max. Kellemetlen. A colonoscopiat valoban vegzik a

Ltatas nelkul is- kerdes, mit keresnek. 99%-ban felmennek a müszerrel a patkobélig, én altatás közben felébredtem, úgy hittem keresztbe hasitottak. Az anesztes üvöltésére emlékeztem csak, aki további anyagot kért az infuzioba. Nem irtam volna semmit, ha nincs személyes tapasztalatom. Miért tenném? Egy kérdést tettem fel, egyben, mivel felajanlotta a honlap megvalaszoltam néhány másikat.

2015. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, holnap megyek orvoshoz, és beszéljük meg a további teendőket, hogy milyen vizsgálat kellenek még.
2015. jan. 9. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!