Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valami szabály abban, mit...

Van valami szabály abban, mit jelent az egészségügyi dolgozók ruházatának színe? (világoskék, fehér, narancssárga, sötétkék stb. )

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Általában fehérben vannak az orvosok
2015. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Hol láttál te kékben eü dolgozót?

Én még nem láttam

2015. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Lehet osztályfüggő is. Nálunk a műtőben kékben vannak, az intenzíven zöldben, a NIC-en rózsaszínben, a többi részen fehérben. Vannak részlegek ahol ha az ottani ruhában vagy, akkor nem mehetsz át máshova, csak ha átöltözöl.
2015. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írta, osztályfüggő (és kórház, hogy mi a gyakorlat).


Általában azért találkozik az ember fehér ruhás eü dolgozóval, mert 1. az maradt meg a régi időkből 2. a fehér anyagokat lehet a legjobban fertőtleníteni. A legolcsóbb de hatásos fertőtlenítőszerek sajna nem tesznek jót a textíliák színének, és mivel az általános ellátásban több dolgozó van (osztályos nővér, ambulancia, laborok stb.), ezért oda több ruha is kell, több ruha több mosás, komoly pénzeket lehet a mosószeren megtakarítani. Viszont egy minimumszint alá nem lehet vinni a mosás hatékonyságát különben jönnének a kórházakból kiinduló járványok.


A színes ruhák használatának pedig tényleg az az előnye is úgymond, hogy már messziről virít hová tartozik a dolgozó és ha kezdőként esetleg elmászkálna rászólhatnak a többiek, hogy ebben a ruhában egészen biztosan nem mehet át másik osztályra. (pl szerintem nem szívesen látnál egy gyerekosztályos elkóválygót a fertőzőn :) ) Vagy éppen a beteg vagy/és hozzátartozója is láthatja, hogy nem ide tartozik, kár érdeklődni.

2015. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Azért kérdezem, mert pár napot eltöltöttem a sebészeten, ahol az ápolók rendszerint fehérben voltak, de egyikük mindig narancssárgában (és nem saját ruha volt), de csak rajta láttam. Emellett az orvosok is sokszor voltak fehérben, és persze akik a műtéteket végezték, mindig világoskékben voltak láthatók, de az egyik sebész mindig sötétkéket viselt (ő eléggé fontos embernek számított ott).
2015. jan. 12. 08:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra tippelnék, hogy a narancssárgás a főnővér volt a sötétkék pedig az osztályvezető orvos. Vagy rezidensek/gyakornok ha fiatalok vagy még allergiára tudnék gondolni a nővérnél, az orvosnál nem. (de csak mert ott árnyalati eltérés van, nem szín)
2015. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk orvosoknak nincs egyenruha (kivéve persze műtő) rendes utcai ruházatot viselnek.
2015. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!