Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sok egészségügyi dolgozó...

Sok egészségügyi dolgozó miért vág pofákat, továbbá flegmáznak ha nem kapnak pénzt a betegektől? Ez nem bunkóság, ha a gyógyítás a dolguk?

Figyelt kérdés
A rokonomat majdnem elítéltként kezelték egyes helyeken, mert nem adott zsebbevalót. Más is tapasztalt ilyet?

2014. dec. 7. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
mert a sok banyatankos rászoktatta őket!
2014. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egészségügy sose volt csodaország. Minden helyen vannak és lesznek taplók.
2014. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egyrészt nem csak azok kerülnek ilyen munkakörbe akik oda valók, másrészt lehet valaki akármilyen jóindulatú és segítőkész, sajnos van az a frusztrációs szint és munkaterhelés, ami felett az ember kivetkőzik magából. Nem vagyunk gépek, és egy embert nem lehet a végtelenségig hajszolni. Ez nyilván nemcsak az egészségügyre igaz, csak ott talán jobban kibukik, mert elesett, beteg, segítségre szoruló, helyzetükből adódóan érzékenyebb emberek kerülnek oda ellátásra. Nem akarok védeni senkit, a flegma viselkedés és a pénzéhes hozzáállás nem legalizálható semmilyen körülmények között. Csak jó megismerni a dolognak mindkét oldalát. Én is igyekszem türelmes, kedves és nyugodt maradni mindig, de csak emberből vagyok, és havi 240 munkaóra mellett, miközben a feletteseim is rajtam élik ki a saját görcseiket, nem mindig reagálok faarccal bizonyos dolgokra (pl. amikor odáig nem jut el egy felnőtt ember, hogy ha egyszer majdnem belehalt egy allergiás reakcióba, akkor érdemes lenne feljegyezni az azt kiváltó gyógyszer nevét, hogy később ne kelljen orosz rulettet játszani).
2014. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert irreális közalkalmazotti fizetést kapnak. Menj el te bruttó 140.000-ért és próbáld ki, mennyire leszel mosolygós 5 év múlva.
2014. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a mosolyt hiányolom. Azzal van bajom, hogy egyre több helyen mutatkozik meg a következő hozzáállás: Adok pénzt, alaposabban kivizsgálnak, ha következőnek nincs lóvé, akkor mindjárt a képembevágják, hogy " A következő vizsgálatra nehéz lesz bekerülnie!". Na ezzel van bajom. Nem vagyok faszari, de én sem keresek csillagászati összegeket. Ezt sok egészségügyi dolgozó is megérthetné (tisztelet a kivételnek).
2014. dec. 7. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!