Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki ért hozzá válaszolna, a...

Aki ért hozzá válaszolna, a házi orvos kap azért pénzt, hogy valaki őt választja házi orvosának?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki félremagyarázná a kérdésemet, nem sajnálom tőlük a pénzt, nem azért kérdezem.

2015. jan. 12. 23:25
 1/8 anonim válasza:
Ugy tudom igen. Baratnom 30 kmrel odebb van bejelentve mert mostoha anyja baratnoje ott dolgozik. Ha nem kapna utana akkor sok ertelme nem lett volna oda iratni :-)
2015. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fejkvóta tudtommal, tehát igen. Olyan is van, hogy ha x évig nem megy valaki háziorvoshoz, akkor a doki nem kap utána pénzt, ezzel sarkallják őket arra, hogy behívják az embereket.

A fejkvóta egy konkrét összeg, ugyanannyit kap azután aki egyszer megy évente, meg a hipochonder után is, aki hetente 5x megy.

2015. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen én is úgy tudom, hogy fejpénzt kapnak.
2015. jan. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Én még soha egy házi orvosnak sem adtam pénzt semmiért se, se választottnak sem olyannak, akihez tartoztam. Soha nem volt belőle gondom, nem kezeltek félre, vagy tojtak le, vagy voltak bunkók ennek megfelelően. Az egyik választott orvosomnak egy másik beteg, aki szintén választotta őt mesélte nekem, hogy ő akart pénzt adni neki, és nem fogadta el.
2015. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen a nála nyilvántartott betegek után kártyapénzt kap. Tehát neked semmit nem kell fizetni.
2015. jan. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, kap. De a körzet létszáma limitált, nálunk is botrány van belőle, hogy az egyik háziorvos (a legjobb) "elszívja" a többi elől a beteget, így hozzá már csak a területileg is odatartozók mehetnek.
2015. jan. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4: Nem erről van szó :D
2015. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 13. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!