Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Leszázalékolással kapcsolatban...

Leszázalékolással kapcsolatban válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy valaki ellátásban részesüljön, kell ugye a megfelelő szolgálati idő. Ha jól tudom, akkor a korhatárok onnan számítanak, amikor a rokkantság bekövetkezik, tehát ha pl. valaki 30 éves korában lesz rokkant, akkor 8 év szolgálati idő kell neki ahhoz, hogy ellátást kapjon. De mi van akkor ha a megrokkanás időpontja nem ennyire egyértelmű, hanem valaki pl. már gyerekkora óta beteg és emiatt nem is tudott még dolgozni, nincs szolgálati ideje, akkor semmilyen ellátást nem kap?
2015. jan. 15. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki születése óta beteg az egész életébe kap ellátást ha olyan, hogy vagy nem tud dolgozni vagy nem alkalmas, olyan az állapota. Aki fiatalon lerokkan, nincs évei, az is kap rokkantsági ellátást, de ez nálunk nagyon kevés.
2015. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

de, vannak olyan esetek amikor tutira kapsz ellátást.

pl sclerosis multiplex, vagy skizofrénia.

2015. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem pszichiátriai betegségekkel javasolták a leszázalékolást ( depresszió, generalizált szorongás, szorongó személyiségzavar, szociális fóbia ). A depresszión kívül a többi már gyerek korom óta fennáll, de ezt akkor még diagnózis szerűen nem tudtam, 7 éve kezdtem el pszichiáterhez járni, ő akkor diagnosztizálta ezeket és visszamenőleg megmondta, hogy ezek gyerek koromból erednek. Az állapotom miatt nincs is szolgálati időm.
2015. jan. 19. 10:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Rám is jellemzőek ezek.

4 éve szinte ki sem mozdultam a házból.


26 vagyok.

2015. febr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, te le vagy százalékolva?
2015. febr. 7. 16:53
 6/8 anonim ***** válasza:
nem
2015. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én most voltam még csak először pszichiáternél(előző vagyok),úgy egy éves már a kommentem.


27 vagyok,és én sem dolgoztam még soha.

Nekem is gyerekkorom óta áll fenn ez az állapot.

Most szociális fóbiát,és generalizált szorongást állapítottak meg nálam.


Sokáig titkoltam ezt,úgy tettem,mintha normális lennék,illetve nem is volt betegségtudatom.


Alapvetetően próbálok pozitívan,nyitottan állni a kezelésekhez,de belül azt érzem,hogy ezt 100%-osan nem fogom tudni kiheverni,kigyógyulni ebből.


Veled mi a helyzet azóta?

Te hány éves vagy?


Nagyon úgy tűnik,hogy hasonló gondjaink vannak,és gyanítom,hogy hasonló korúak is lehetünk,amiért felmerült benned ez a kérdés.

2016. márc. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a depresszió az azért lépett fel nálad is később,mert a többi betegség eredménye lehetett ez nálad.

Én is az utóbbi években érzek depressziót,hangulatváltozásokat,de ezt a környezetem felé nem igazán mutatom.


Ilyen betegségekkel,és ezeknek a következményeivel nem csoda ha az ember idővel depressziós lesz.Teljesen logikus,és várható..

2016. márc. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!