Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltört a csuklóm (tiszta...

Eltört a csuklóm (tiszta lila, hatalmasra fel van dagadva, a csuklócsont teljesen kiáll, érzem, hogy mozog a csont, nagyon fáj is? De nincs a TB fizetve, így is jár a gipszelés/ellátás?

Figyelt kérdés

Most bekötöttem+fagyasztott borsó van rajta.

Amúgy ráesett egy raklap szeszes ital, így történt.

Fekete munka, nincs bejelentés, én meg nem tudom fizetni a havi 7000Ft-os járulékot.

Ilyenkor mi a teendő?


2015. jan. 15. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem jár az ellátás. Csak életveszélyes állapot elhárítása ingyenes. Menj be a kórházba, mert ez nem játék. Otthon egy törést nem tudsz ellátni.
2015. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ellátnak. Menj orvoshoz. Jut eszembe, egykézzel írkodsz?
2015. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra. Valóban ellátnak, de ki kell fizetned az utolsó gézlapig mindent.
2015. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, csak a jobb kezemmel írok.

És mennyit kell érte fizetnem?

Ha kérdezik, hogy hogyan történt mit mondjak? Az igazat nem mondhatom, hisz még fel is jelentenek engem+ a céget is, hisz fekete munka.

2015. jan. 15. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Jár és nem kell fizetned érte. Ugyanúgy kell ellátniuk és ugyanannyiért, mintha rendezett lenne a TBd (pl. a könnyített gipszért fizetni kell)

" „PIROS lámpa” - TAJ érvényes, jogviszonya rendezetlen”;

A jogviszony rendezetlensége esetén az egészségügyi szolgáltató nem tagadhatja meg az OEP által finanszírozott ellátás nyújtását és nem téríttetheti meg a beteggel az ellátás költségét sem. A szolgáltató köteles az OEP honlapjáról letöltött értesítő átadásával tájékoztatást adni a betegnek a jogviszony rendezetlenségéről."

[link]

Menj el az ügyeletre, vagy a sürgősségire és ellátnak (ingyen)

Találj ki valamit, hogy hogy történt a baleset (pl: otthon ráesett egy szekrény amikor át akartad rendezni a szobát)

És kösd fel a karod, ne "lógasd" a gipszelésig sem.

A Tbdet meg próbáld meg rendeztetni rászorultsági alapon a járási hivatalnál (a szociális törvényben megtalálod a feltételeit)

2015. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Az a baj, hogy fekete munkán kapok X összeget, de fizetni kell az albérletet, hitelt stb, fillére ki van minden számolva, felesleges pénz, főleg nem 7000Ft nem marad.


Ha munkanélkülin lennék, ott fizetnék a tb-t, de ki is közvetítenének valahova 22500Ft-ért. Na már most ebből lakni nem tudnék sehol. A fekete munkán ott ennek a 3 szorosát kapom meg, ami így is kevés, de azért több mint az előző összeg. Ugye itt a hátrány, hogy semmi papír sincsen, nem tudhatom, hogy ki fizetnek e rendesen, ha munkahelyi baleset van azt el kell hallgatni, továbbá nem mennek a bejelentett éveim, nincs szabadság, nincs semmilyen járulék, étkezési jegy, munka ruha stb.

2015. jan. 15. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne a 22500-as foglalkoztatást helyettesítő támogatást igényeld, hanem a TB rendezést:

"Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság


54. §338 (1)339 A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,340


a)341 akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,


b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át


nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.342


(2)343 A szociális rászorultság igazolásáról a járási hivatal hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány hatályossága 1 év. A bizonyítvány tartalmazza a rászoruló személy nevét, lakcímét - tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan személy esetén szálláshelyét -, társadalombiztosítási azonosító jelét, a rászorultság tényét, valamint az igazolás hatályosságát. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.


(3)344 A szociálisan rászorult személyekről a járási hivatal nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé."


[link]


A csuklódat meg nézesd meg minél előbb!

2015. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na, mi lett? Voltál orvosnál?
2015. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm az érdeklődést és a segítséget is.


Megröntgenezték, és be is gipszelték, fel van kötve, de az ujjaim nincsenek gipsz alatt szerencsére, csak a könyökömtől egészen a kézfejemig, le lekentél ilyen narancssárga folyadékkal.

6 hét után kell visszamennem, leszedés után meg kell valamivel majd kennem, mert az mondta a doktor nő, hogy nagyon ki fog száradni a karom. De már most annyira viszket a gipsz alatt, és nem tudom felvenni a pulóverem, csak egy rövid ujjú pólót+ magamra terítem a pulcsit.


Kérdezte, hogy hogyan történt, azt mondtam, hogy takarítás közben leestem a székről.


A TAJ kártyáról pedig mondta, hogy pirosan világít, ami azt jelenti, hogy rendezetlen, ki kellett töltenem egy papírt, amit majd be kell vinnem a hivatalba.

2015. jan. 17. 08:39
 10/12 szamo77db ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ellátnak (ahogy meg is történt), de feljegyzik, hogy mibe került és ha lesz látható jövedelmed, akkor levonják belőle. Ha minden madzag szakad, akkor pedig az önkormányzathoz kell fordulni és kérvényezni a szociális alapon való érvényesítését a TAJ kártyádnak. Nem maradhat senki ellátatlanul. Egy kedves ismerősöm mondta el ezeket nekem, aki orvos és a jogot is elvégezte. Nem semmi!
2015. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!