Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nekem nem jár TB támogatás?...

Nekem nem jár TB támogatás? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a szakképesítés megszerzése után csak alkalmi munkavállalóként voltam bejelentve nagyjából fél évre. Lassan egy éve nem találok munkát, aktív álláskereső vagyok. Elmentem orvoshoz, ahol közölték,hogy nem tudnak ellátni, mert a TAJ kártyám piros, azaz nincs fizetve. (Csak számlázni tudják a kezelést). Azt ajánlották menjek el a Munkanélküli Hivatalba... Elmentem, regisztráltattam magam, ahol adtak egy papírt,hogy menjek és kérjek kérelmet a TB támogatáshoz, aminek eldöntési határideje 15 nap. Ez oké, csak nem értem miért kell kérelmet írnom a TB támogatáshoz, amikor azt olvastam,hogy pályakezdő munkanélküliek az egy háztartásban élő TB fizető személyek miatt, ugyanúgy jogosult az egészségügyi ellátáshoz (ingyenes). A munkanélkülibe azt mondták az alkalmi munka "nem számít" munkának... Szüleimmel élek még, Ők fizetik... Akkor Nekem miért kell mégis kérelmet írnom,hogy támogassanak?

Amennyiben ez tényleg így szükséges és nem valami hiba miatt küldözgetnek el mindenhova, tudnátok írni nekem egy hasonló kérelmet: TB támogatási kérelem?



2015. jan. 16. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól még kérelmet kell írni, nem osztogatják csak úgy puszira. Alkalmi munkánál meg adóznak utánad, de a TB nincs fenne.
2015. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írd meg a kérelmet, mert ha nem teszed január 1.-től havi 6930 Ft-ot, vagy napi 231 Ft-ot kell fizetned az ellátásért, és ezt visszamenőlegesen is megfizettetik.
2015. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha alkalmi munkavállalóként dolgoztál, akkor arról tudni kell, hogy semmit nem fizetned utánad, még az adót is magad után kell fizetni, plusz a TB-t! És a TB-t amennyiben nem bejelentett munkahelyed van, ahol a jövedelmedből vonják, úgy neked magadnak kell fizetni magad után! És azt is tudnod kell, hogy visszamenőleg is, amennyit eddig fizetned kellett volna, azzal is tartozol, vagyis hiába kapod meg méltányossági alapon a TB-t, akkor is a hátralékodat ki kell fizetned!

Amúgy nem kérelmet kell kérni, hanem bemész az önkormányzathoz és kitöltesz egy nyomtatványt, amiben te magad vagy a kérelmező, te magad képezed egyedül a háztartás részét, tehát a szülők nem számítanak bele, hiába élsz velük együtt, és azért kéred, hogy fizesse utánad az önkormányzat a TB-t, mert munkanélküli vagy és ehhez csatolni kell majd a munkanélküliből egy igazolást.

Ennyi az egész.

Viszont ezt már korábban meg kellett volna tenned!

2015. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve annyit pontosítanék, hogy van egy keretösszeg, ami alkalmi munkavállalásnál adómentes, de ha ezt meghaladóan kerestél, akkor a keretösszeg feletti rész után még adót is kell fizetned!
2015. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza az orvoshoz és mondd meg, hogy kötelesek ellátni és pénzt sem kérhetnek érte. Ha nem hajlandóak ellátni, akkor feljelented őket az OEPnél:

" „PIROS lámpa” - TAJ érvényes, jogviszonya rendezetlen”;

A jogviszony rendezetlensége esetén az egészségügyi szolgáltató nem tagadhatja meg az OEP által finanszírozott ellátás nyújtását és nem téríttetheti meg a beteggel az ellátás költségét sem. A szolgáltató köteles az OEP honlapjáról letöltött értesítő átadásával tájékoztatást adni a betegnek a jogviszony rendezetlenségéről."

[link]


Amit a pályakezdő munkanélküliekről olvastál már évek óta nem hatályos.

A TB támogatási kérelemhez a nyomtatványt kell kitöltened, ez hivatalonként változó formátumú. Ott kérd a nyomtatványt, ahova helyileg tartozol.

2015. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!