Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tavaly nyáron kaptam egy...

Tavaly nyáron kaptam egy lapot, gyakorlatokkala gerincferdülésemre, de nem találom. Bármilyen gyakorlat jó?

Figyelt kérdés

Mármint, nem baj, ha nem pont azokat a gyakorlatokat végzem, amit adott a doki, hanem interneten keresek egy gyakorlatsorozatot? Kicsit oldalra van elmozdulva a gerincem, meg púpos vagyok kicsit. Nem olyan vészes még, fűzőre nincs szükségem.

A segítséget előre is köszönöm!

16/L


2015. jan. 18. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát hallod, nem kapkodod el a gyakorlatok elkezdését! Szerintem visszamehetsz a dokihoz kérni új lapot. Ha nem tudsz, akkor kereshetsz neten, de olyan legyen, ami kifejezetten gerinctorna.

A jógát is elkezdheted, az jót tesz a gerincnek és az izomzatnak. Rengeteg oktató videó vagy könyv van róla a neten is.

2015. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp azt ajánlom, hogy menj vissza az orvoshoz, és és kérd meg újra, hogy írja le pontosan a gyakorlatokat. Még akkor is, ha nem túl súlyos a gerincferdülésed, és nincs szükséged fűzőre. A lapot ne veszítsd el, tarts meg, akár fénymásolatot is csinálhatsz belőle.

Ha nem tudod, hogy pontosan hogy kell elvégezni a feladatokat, az a legjobb, ha az orvos meg is mutatja (ha gyógytornászról van szó). Ha esetleg nem vagy biztos a gyakorlatban, de rosszul csinálod, azzal is árthatsz magadnak.


Mindig gerincferdülés más és más, ezért van az, hogy az orvos egyedileg készíti el a betegnek a gyakorlatsort. Nem szabad interneten keresni gyakorlatokat, mert azzal akár többet árthatsz a gerincednek, mint javíthatsz.


Javasolom, ha teheted, minél többet tornázzál a következő 3-4 évben. 19-20 évesen beáll a csontosodás, és már nem fogsz tudni javítani a gerinced állapotán, nem fog nagyon romolni sem, de javulni sem. Most még van időd javítani a ferdülésen! A legjobb, ha minden nap csinálod majd a gyakorlatokat.

Tudom, nem könnyű, főleg tinikorban! Én is átestem ezeken, azzal a különbséggel, hogy nekem hosszú éveken át fűzőt is kellett hordani, mert súlyos a betegségem.


Jó gyakorlást kívánok, kitartást a tornázáshoz!


28/L

2015. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!