Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be tudom-e rakni a mentálisan...

Be tudom-e rakni a mentálisan beteg anyukámat valamilyen intézménybe? Ezt meg tudom-e tenni anyagi támogatással? Valahonnan tudok-e igényelni?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs rá se időnk, se pénzünk, hogy mi foglalkozzunk vele.Sajnos már lassan anyagilag is,és idegileg is belerokkanunk mi is.Jobb lenne neki egy olyan helyen ahol rendesen foglalkoznak vele,de nem tudom mik a lehetőségeink.
2015. jan. 22. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A kezelő orvosától kérdezd meg, mik a lehetőségek. De ne várj sokat. Nemhogy támogatással, de fizetősnél is nehéz helyet találni.
2015. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pszichiátere csak akkor hajlandó velem beszélni ha anyukám is jelen van, ő pedig nem jön el velem.
2015. jan. 22. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden intézeti elhelyezéshez szükséges a betg beleegyezése, (nyilván!!!)szociális otthon, Gondozóház, Ápolási inzézet, bármi is legyen.

Mentális betegeknél, Pszichiátriai kezelés alatt állóknál ami szempont lehet, hogy elindíthatod a gondnokságba vételét, amihez szükséges a pszichiáter véleménye (papírja) + szakértői bizottság is.

Nylván vannak árbeli különbségek, van ahol gyógyszert külön kell fizetni, van ahol a kaja nincs benne, változó, DE mamának van nyugdíja, ha van testvéred, közösen kipótolhatjátok az ellátás költségeit. Magadhoz is veheted, nyilván ez a legroszabb lehetőség, de még is csak a te édesanyád. És ha v.ki akar vannak lehetőséágek, háziorvos, a pszichiáter, önkormányzat tud bővebb indót, hogy nálatok milyenek a lehetőségek. A nyugdíjából fizethetsz gondozót, ápolót, vagy van az önkormányzatnál szintés házi segítségnyújtás, ami talán díjtalan. Kezdj el kicsit bővebben utána érdeklődni, mert a heléyzet mindíg roszabb lesz.

2015. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha skizo nem fog menni, mert ha nem közveszélyes nem fogják betenni.

ja, és válts pszichiátert.

2015. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!