Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy félévig voltam egyetemen,...

Egy félévig voltam egyetemen, most iratkoztam ki. A tb-met mikortól kell nekem fizetnem, ha esetleg nem találnék munkát?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
A tanulói jogviszony megszűnését követően 45 nap türelmi időd van, ezalatt kell elintézned, hogy utána valamilyen formában fizetve legyen, azaz munkát találni, vagy jelezni, hogy mostantól te akarod fizetni. Ezt az időszakot még nem kell fizetned utólag semmilyen módon, 45 napig jár neked az ellátás.
2015. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
56%
Diákigazolvány érvényességi idejéig jár a tb plusz a 45 nap türelmi idő ahogy az előző válaszadó is mondta. Mivel őszi szemeszterről beszélünk, és feltehetően van érvényes diákigazolványod, így március 31-e után számolódik a 45 nap, tehát május 16-tól kezdődően kell fizetni a tb-t, feltéve, hogy addig nem találsz valamilyen bejelentett munkát, ahogy te is írod...
2015. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! :)
2015. jan. 24. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!