Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MAO gatlo aurorix vagy ssri...

MAO gatlo aurorix vagy ssri hatekonyabb?

Figyelt kérdés
tudom hogy egyen fuggo de altalanosagban melyik fejti ki hatekonyabban a szerotonin szintet
2015. jan. 26. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

A MAO gátlók már elavult szereknek számítanak. Szedésük sok mellékhatással és kockázattal járhat.

Biztosan van, akinek felírják, mert mondjuk más nem használ, de az SSRI-k sokkal biztonságosabbak és szerintem hatékonyabbak.

2015. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem egybol aurorixet irt ki a doki de nem ertem miert
2015. jan. 26. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem kell megijedni, az Aurorix viszonylag "barátságos" szer:

"Az Aurorix a MAO-A reverzibilis gátlója (RIMA). Kevésbé potenciálja a tiramint, mint az irreverzibilis MAO-gátlók, ezért nem szükségesek az ezen gyógyszereknél szokásos diétás megszorítások. Azonban tiramin érzékenység bizonyos betegekben fennállhat, minden betegnek tanácsos a tiraminban gazdag ételek (pl. sajt, élesztő kivonatok és fermentált szója készítmények) túlzott mennyiségű fogyasztását kerülni."

2015. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 het mulva kell vissza mennem az orvoshoz azert majd megemlitem higy nem e lehetne egy kevesbe veszelyes gyogyszert kiirni
2015. jan. 26. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!