Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik, mennyire...

Hogyan zajlik, mennyire fáj/kellemetlen egy végbéltükrözés?

Figyelt kérdés
A végbél utolsó, kb. 10 cm-es szakaszát tükrözik.
2010. febr. 9. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


úgy történik hogy felfektetnek oldalt az ágyra,utána már csinálják is.az egész kb max 2 perc de még annyi sem.ha akarod kaphatsz egy ilyen "nadrágot" hogy ne legyen annyira kellemetlen az egész helyzet.amúgy szerintem nem olyan vészes egyáltalán nem fáj ami viszont nekem nagyon rossz volt hogy a levegő nagyon beszorul,mert közbe fújnak be levegőt is,és nekem fájt a hasam egész nap.


amúgy ne félj tőle:),én nagyon féltem előtte,de tényleg nem vészes,a gyomor az szerintem rosszabb.

2010. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyomor tükrözéstől elviselhetőbb. Nem kellemes, de édesanyámnak legalább 5 x csinálták, és kíméletesen bántak vele.
2010. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, 20 cm-t vizsgáltak. Nem volt olyan szörnyű, mint amire számítottam, pedig erős fájdalmam volt végbélrepedés miatt. Inkább csak kellemetlen érzés, na meg maga a szituáció. Oldalt kell feküdni a hasadhoz felhúzott lábakkal, és az orvos így vezeti be az eszközt, és egy monitoron látható hogy mi a helyzet belül. Pár perc alatt kész, ki lehet bírni. Ja, és nem kell előtte beöntés.
2010. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ez a levegő befúvás azt jelenti, hogy utána egész nap szellentgetni fogok? Nekem azt mondta az orvos, aki beutalt, hogy kapok előtte beöntést. Még sosem kaptam, ill. sosem voltam ilyen helyzetben, úgyhogy eléggé félek tőle.
2010. febr. 9. 09:05
 5/5 anonim ***** válasza:

A már leírtakon felül itt minden infót megtalálsz:

[link]

2010. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!