Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az iskolai vizsgálatok mért...

Az iskolai vizsgálatok mért léptek át egy normális, megengedhető határt amit korábban senki sem firtatott és senkinek sem volt kellemetlen és mért váltak csorda jellegűvé? Bővebben lennt

Figyelt kérdés

Mért nem lépett senki abban hogy minden a régi,bevált kerékvágásban folytatodjon.Szerintem vannak olyan részek amiket nem kellene feszegetniük az iskolai vizsgálatoknak,hanem lehetőséget teremteni az igénybe vételükhöz.

A szülők amikor igen durva módon zajlódnak le vizsgálatok mért nem lépnek,nem érdekli őket a gyerekük?

Hogyan jutott az eg.ügyi szolgáltatás iskolásoknál idáig,mért csordaként kezlik őket,hol az emberség,vagy empátia,hol a diszkréció?

Régen is voltak gondok,kevés pénz,kevés idő és mégis a legtöbb helyen odafigyeltek a korrektségre,az érzésekre.


2011. júl. 16. 18:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
konkrétan miről beszélsz?
2011. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen kevés szülő és gyerek az aki ha kellett mert nemet mondani,és hangot adni és lépni a nem megfelelő bánásmódok esetébn, inkább egy hivatásnak megfelelően munkálkodó orvost választott.
2011. júl. 16. 18:11
 3/25 anonim ***** válasza:
én is azt kérdem konkrétan miről van szó? molesztáltak vkit? vagy tabu témáról faggatták(pl:nemi élete)??
2011. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
egy orvosi vizsgálaton nálunk ez zajlik középsuliban: látásvizsgálat, vérnyomásmérés, gerincvizsgálat, pajzsmirigy megtapintása, súly mérése , magasság, hallás vizsgálata semmi egyéb, még annyi h megkérdik dohányzol e , ennyi, ha ezen felül vmi brutális van akkor írj példát mi az.
2011. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A tömeges,csorda szerű szinte meztelen,vagy szószerint meztelen vizsgálatokról.Dolgozó,felőtt emberek is elvárják a diszkért vizsgálatot és ők is megválasszák még alap visgáatoknál is,mégnkább ha a nemiszervük terület érintő vizsglatról lenne szó,saját orvoshoz,vagy szakrovoshoz mennek.
2011. júl. 16. 18:14
 6/25 anonim ***** válasza:
és mi a gondod, az iskolaorvosi vizsgálaton való MEGJELENÉS kötelező, a vizsgálatot magát vissza lehet utasítani...ha nem megfelelő az orvos hozzáállása a betegjogi képviselőnél lehet panaszt tenni
2011. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Konkrétan én is csak apalvizsgálatokon vettem részt és egyenkéntin,most meg az hallani hogy a gyerekek,és még lányok alsóneműjét is levetettik és ott kukkereolnak,akár más jelenlétében is,azért ez igen is átlép egy határt.Engem felháboríani ha a gyerekemhez hozzányúlnának,nekem sem és senkinek sem mindegy az ilyen vizsgálat.
2011. júl. 16. 18:18
 8/25 A kérdező kommentje:
Csak hogy a szülők és a diákok 80-90%-a nincs ezzel tisztában,meg kifogásokkal ijjesztik meg őket,hallottam esetről aki a mellvizsgálatot visszautasítva beírást kapott.Én sem engedem az üzemorvosomnak ezt,akkor gyereknek mért kellene.Hiába van a visszautasítás lehetősége,valahol csak szóban létezik ez.
2011. júl. 16. 18:21
 9/25 anonim ***** válasza:
jah h ez a gond, hát nem túl kellemes biztos ,én egy szál bugyiban áltam a doki előtt felvételikor, csak bekukkantott a bugyiba, anyum is ott volt, de diszkrét volt és nem perverz, a munkáját végezte, fiúknál meg ez elvárás mivel a nemiszerv elváltozásokat így szűrik ki. Nem kellemes, de inkább végezzék el a gyereken a normális vizsgálatokat nem? Ha kórházba kerülne vmikor akkor meg bármilyen műtét, hasonló vizsgálatokat kisgatyában kéne végigálnia vagy meztelenül ha műtik. Iskolákban van határ persze d eha a doki szükségesnek látja elvégzik, nem perverzióból vagy szórakozásból hidd el. Ez a munkájuk. H ameg nem vizsgálnák meg rendesen , alaposan, akkor az lenne a baj.
2011. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Én annyit tudok vannak olyan vizsgálatok amiket a gyerekemnél akárkinek nem engednék és akármikor sem.Szerintem igen is felháborító elküldi az ember suliba a gyerekét és azt gondolja alapvizsgálatok lesznek,mint az ő idejébe,minden korrekt módon zajlik és akkor meg itt hallani hogy akár pucéron vizsgálgathatják más diáktárs előtt,megalázva ezzel a gyereket,meg azért tök ismeretlen ember ne nyúlkáljon hozzá.
2011. júl. 16. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!