Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan tudhatom meg mi a...

Honnan tudhatom meg mi a vércsportom?

Figyelt kérdés
Az anyakönyvi kivonatomon nincs rajta mert nem volt kötelező feltüntetni amikor születtem. Ha Elmegyek egy olyan helyre ahol vért vesznek ott megtudják mondani? Vagy hova kell menni ehhez?

2015. febr. 6. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

- elmész dokihoz, és megkéred, hogy nézzenek vcs-ot. Aztán elmész beutalóval laborba, leperkálod az árát - mert a vérvétellel szemben ez fizetős - és x napon belül megjön az eredmény

- véradáskor is néznek, nekem a rákövetkező alkalommal (2-3 hónap után mentem megint) már rajta volt

- szülsz

2015. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a laborbeutalón nincs külön jelölve a vércsoport vizsgálata, akkor nem nézik. Egyébként hiába tudod a vércsoportodat, bemondásra sehol sem fogadják el, minden alkalommal megnézik, melyik csoportba tartozol. Terhesség esetén inkább az RH faktort vizsgálják. Amúgy én nem is tudtam, hogy az anyakönyvi kivonaton lenne vércsoport rovat.
2015. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntes véradáson után megmondják. és még 3 emberen is segítesz, ha vért adsz :)
2015. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) Szülni még nemigen fogok mert 16 éves vagyok, vért pedig még nem adhatok. (Pedig szeretnék) Akkor marad hogy lemegyek dokihoz. Köszi:)
2015. febr. 6. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem voltál még kórházban? Ha igen, akkor a zárójelentésekben általában benne van a vércsoport.
2015. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De voltam, és egy papíron sincs rajta. :/
2015. febr. 6. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen saját kérésre fizetős

Ma már vércsoportot akkor néznek, ha szükséges, pl. műtét előtt, ha vért kell kapj, az előtt, vagy pont véradáskor, szülés előtt, de egyébként nincs szükség rá.

A születésednél lehet néztek még, olvasd el az oltási kiskönyvedet.

2015. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. febr. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!