Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jar e gyogyszer tamogatas/sege...

Jar e gyogyszer tamogatas/segely kiveteles helyzetekben?

Figyelt kérdés

Sikerult meg a tel elejen osszeszednem egy igen kemeny megfazas influenza kombinaciot,antibiotikumokat es gyogyszerek rengeteget szedtem.Sajnos annyira legyengult az imunrendszerem hogy petefeszek gyulladast es minden apro nogyogyaszati szovodmenyem lett.Ezzel az a problema hogy sajnos febr.28.-aval a munkahelyemen nem hosszabitottak meg a szerzodesem es olyan anyagi helyzetbe kerultem hogy nem tudom kivaltani a gyogyszereimet. Sajnos teljes arva vagyok nincsenek elo hozzatartozoim,olyan emberek sem vesznek korul akiktol tudnek segitseget kerni.Bementem hat a helyi onkormanyzathoz hogy egyszeri segelyt kerjek kiveteles helyzetemre hivatkozva, elutasitottak indoklasuk szerint nem vagyok "raszorulva".

Tudtok olyan megoldast tamogatast amely ilyen helyzetben segit,hogy kitudjam valltani a gyogyszereimet?

Valaszaitokat elore is koszonom!


2015. márc. 8. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Első körben szólj a kezelőorvosodnak, elképzelhető, hogy tud adni ingyenes gyógyszermintát addig is, amíg nem tudsz mást intézni. Tanácsot is kérhetsz tőle vagy az asszisztensétől/nővértől.

Ha munkanélküli vagy, és folyamatos gyógyszerszedésre szorulsz, ezt igazolni is tudod, akkor itt tájékozódhatsz:

[link]

2015. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem így biztos jogosult vagy közgyógyellátást igényelni, bár általában azok igénylik, akiknek rendszeresen kell szedniük valamit és rossz szociális helyzetben vannak. De elvileg akkor is kapnak egy olyan összeget, ami ilyen megfázásra van bekalkulálva. Viszont 3 havonta bírálják el...

Nincs egy ismerős, akitől kölcsönt kérhetnél most?:/

2015. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kozgyogyra az jogosult aki folyamatos gyogyszeres kezeles alatt all. Igen sajnos hosszu nagon az elbiralasi ido.

Sajnos nemtudok senkitol kolcsonkerni,mar amit tudtam megprobaltam :(

2015. márc. 8. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!