Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Taj kártya igénylés küföldinek...

Taj kártya igénylés küföldinek hogyan?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem tanulmányaimat főiskolán, és szeretnék mellette dolgozni, de mivel nem rendelkezek taj kártyával az iskolaszövetkezetek elküldenek. Csak rendes munkáltato intézi el, de nekem az igy nincs.

Valahogy biztos lehetne igényelni, nem értem miért ne. Sajnos havonta egyszer járok csak haza (külföldre) és otthon sem kapok mindig munkát (sőt szinte soha), itt meg látom csoporttársaim hogy mindig mennek.

Hogy lehetnék jogosult a TAJ kártyára? voltam ott ahol csinalják, de végig sem mondtam mit akarok, egyből szavamba vágtak hogy nem vagyok jogosult rá..


aki tudna segiteni azt megköszönném!!


2010. febr. 15. 15:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
dolgozni akarok, munkához kell nekem...
2010. febr. 17. 14:50
 2/13 anonim válasza:

A TB-nél tudod elintézni (Azt hiszem az Árpád hídnál lévő épületében - vagy valamelyik megyei kirendeltségnél)

Igénylőlapot kell kitölteni. Az igénylőlap benyújtásához külföldieknek tartózkodási engedélyt, és a magyarországi lakcímigazolást, valamint a jogosultság igazolását is be kell mutatniuk.


Az igénylőlap linkje:

[link]



vagy:

A www.magyaroszag.hu - ról


Külföldinek minősülő biztosított foglalkoztatója a foglalkoztatást követő három munkanapon belül - az előírt nyomtatványon - a REP-től kéri a TAJ szám kiadását. A Regionális Egészségbiztosítási Pénztártól (REP) a TAJ számot az "Igazolás az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságról" elnevezésű nyomtatvány (a továbbiakban: Igazolás) kiállításával igazolja. A kiállított Igazolást a foglalkoztató a kézhezvételt követően haladéktalanul átadja a foglalkoztatottnak és azt havonta, a tárgyhónapot megelőző hónap végén, a jogosultsági jogviszony fennállásának - aláírásával és pecsétjével történő - igazolásával érvényesíti. A jogosultsági jogviszony utolsó napján a foglalkoztató bevonja az Igazolást, a jogviszony megszűnése időpontjának feltüntetésével. A bevont Igazolást 8 napon belül a foglalkoztató az illetékes REP-hez továbbítja. Ha a foglalkoztató az Igazolást nem tudja bevonni, 3 munkanapon belül erről írásban értesíti a REP-et. [217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet 12/A. § (8) bekezdés.

2010. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, de nincs tartozkodási engedélyem, és lakcimkártyám sem.
2010. febr. 24. 14:56
 4/13 anonim válasza:
Majdnem ebben a cipőben járok én is. Viszont ha úniós országban laksz, akkor kérhetsz európai egészségügyi kártyát, ami elfogadható taj kártya híján. Legalábbis úgy tudom.
2011. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. igen, van olyanom, betegellátást is kapok vele, de dolgozni nem mehetek! minden országba elfogadják, itt is, de akkor sem engednek dolgozni, csak taj számmal. pedig ugyan olyan szinte.
2011. aug. 17. 17:08
 6/13 anonim válasza:
értem. s azóta sikerült-e már szerezni taj kártyát?
2011. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
sajnos nem
2011. aug. 19. 19:43
 8/13 anonim ***** válasza:
én ennek a kártyának mennyi az ára?
2011. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
először ingyenes, egyébként rongálás, lopás esetén 3000 ft
2013. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Évucika84 válasza:
szia en is szeretem volna igenyelni a taj kártyát csak azzal a valtozasal hogy en nem tudok dolgozni mert álapotos vagyok es ez veget nem tudok dolgozni es en erdeklodtem hogy kaphatok es azt mondtak csak akkor ha egy evem le van dolgozva itt magyarorszagon mas iratom meg van.
2014. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!