Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon fáj az állkapcsom mi a...

Nagyon fáj az állkapcsom mi a baj?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel mire felkeltem nagyon fájt az állkapcsom jobb oldalt fent, és vele egy enyhe fül zúgás. Nap közbe: Volt mikor beszéltem és egyszer csak nem tudtam becsukni a számat, mivel mintha valami nem engedte volna, ha jobban próbáltam kattogott, ropogott egyet majd semmi probléma. Ez kb 2-3 óránként igy volt, mikor megakadt nem tudtam becsukni jobban próbáltam kattogás és semmi baj. Illetve volt hogy egy egyszeri ropogás, roppanás beszéd közbe és ennyi. A mai nap szintén úgy volt, ha össze zárom a számat és össze szoritom a fogam enyhe fájdalom van jobb oldalt az állkapocsnál. És érzem mintha valami feszülne ott vagy valami lenne. Mi lehet ez most, továbbá mit csináljak most, orvos, sürgősségi, háziorvos, vagy valami házi gyógyitás?
2015. márc. 13. 22:21
 1/5 HUN_Sector ***** válasza:
Nem jön a bölcsesség fogad?
2015. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. Járok Fog Orvoshoz elég rendszeresen, igy azt mondanám hogy Nem.
2015. márc. 13. 22:27
 3/5 HUN_Sector ***** válasza:

Azért az 1-2 nap alatt is megindulhat.

Máskülönben meg porc lehet esetleg az állkapocs forgó részénél.

De inkább pár cikk:

[link]

[link]

[link]

2015. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még nem szedték ki a bölcsességfogadat, akkor tuti hogy az okozza. Ha fekszik a csontban akkor csak röntgenfelvételen látszik, tehát a fogorvosod kívülről nem láthatja. Sürgősen ki kell szedetned szájsebészeten. Menj el a legközelebbi fogászati ügyeletre, ahol adnak beutalót a szájsebészetre és gyógyszert is írnak fel hogy kibírd a hétvégét.

Ha nem bölcsességfog, akkor valamiért rendellenes harapásod van (pl. foghiány vagy túl magas tömés, hibás fogpótlás, szabálytalan fogazat...) és emiatt sérült vagy megkopott az állkapocsízületed. Azonban hogy így egyik pillanatról a másikra jelentkeztek a tünetek, valószínűbb a bölcsességfoggal lesz a probléma.

2015. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos tekintve hogy holnap Szombat, ezért legközelebb csak Hétfőn tudok elmenni mivel Hétvégén ők sem dolgoznak sajnos. Sebészet, hát igen ettől féltem ide nem akartam eljutni soha sem a Szájsebészetre. Nyilván nem lesz kellemes érzés amikor ki kell vegyék, kivenni az inyből, vágni.... bele gondolni is rossz.
2015. márc. 13. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!