Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan igazolom le, hogy nem...

Hogyan igazolom le, hogy nem tudok dolgozni?

Figyelt kérdés

Előírtak számomra fizikai büntetőmunkát, de szívritmuszavarom van. Úgy tudom, ha az egészségügyi állapotom nem teszi lehetővé, nem lehet végrehajtani a büntetőmunkát.


A szívritmuszavarom valós.

Ebben az esetben kitől kellene igazolást kérnem?


2015. márc. 15. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van szívritmuszavarom van, mégis fizikai munkát végzek.

De a kérdésedre a válasz.

Írásos diagnózis kell az orvostól aki leírja, hogy milyen mértékű a betegséged, és milyen munkákat végezhetsz. HA nincs ilyen papír akkor dolgoznod kell.

De jó ha tudod. A büntetőbizottság aki ítéletet hozott, kérheti, hogy orvosi bizottság előtt vizsgáljanak meg, hogy alkalmatlan vagy a munkára.. Nos? Van orvosi dokumentumod?

2015. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert az a neve, hogy fizikai munkakörben végrehajtandó közérdekű munka, attól még nyugodj meg, nem fogsz megszakadni.

Lehet behívnak a helyi polgármesteri hivatalba, kiraknak söprögetni, gazolni, meg ilyenek.

Amúgy meg, ha ilyen bajod van, akkor 1. szedsz rá gyógyszert, az kordában tartja, nem 40 kilós cementes zsákokat kell cipelni, a másik meg, ha ilyen gondod van, hogy tényleg nem tudnál dolgozni, vagy csökkent munkaképességű vagy, akkor miért nem százalékoltatod le magad? És akkor talán kaptál volna eleve más büntetést is, meg ezt a bíróságon is jelezhetted volna és alátámaszthattad volna orvosi papírokkal. És akkor kaptál volna mondjuk egy pénzbüntetést.

2015. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Orvostól.
2015. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most hiába magyaráznám, hogy a filmekben látott cuki amerikai jogrendszer itthon NINCS.

Koholt vádakkal, hamisan, igazságtalanul ítéltek el, csak azért, hogy tartsam a szám egy komoly jogellenességgel kapcsolatban. Mivel semmit sem tettem, a saját lelkemet és alapvető jogérzetemet zúzná szét, ha ledolgoznám a büntetést a semmiért.


(egy nagyon enyhe facebook komment miatt jelentett fel egy politikus rágalmazás miatt, mivel ott volt a nevem. hiába tagadtam a bíróságon, hogy én használom az adatlapot, 240 óra közmunkára és pénzbüntetésre ítéltek ugyanis a hivatalos személy rágalmazása BTK-által akár éves börtönbüntetéssel is büntethető itthon)


A feltételezés úgy néz ki magyarországon elég bizonyíték.

2015. márc. 15. 13:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugyanis, ha most itt leírnám neked, hogy mire is kommenteltem és mit, amire hivatalos levél és rendőrségi megkeresés volt a válasz, vagy elmondanám egy újságírónak, a kormány csak annyit vágna rá, hogy "ez egy bűnöző, elítélt"
2015. márc. 15. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem akarom a magyar rendszert dicsérni mert nyilván nem minden szép és tökéletes. De azt nehezen tudom elhinni, hogy egy ártatlan beszólásért rágalmazásért elítéljenek bárkit is. Ha így lenne, akkor itt a gyakorin minden második hozzászólót be lehetne perelni, és büntetni. Ha téged rágalmazásért elítéltek akkor nyilván elszaladt a ló veled, és átlépted azt a határt ami már törvényellenes. Nyilván nem ítélkezhetem mert nem olvastam el azt ami miatt rágalmazásért elítéltek, de azt megfigyeltem. Soha nem ismeri el senki a bűnösségét..
2015. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyarul akkor most nem az a bajod, hogy szívritmus zavarod van, csak nem értesz egyet, hogy elítéltek, és azért nem akarod letölteni a büntetésedet.:)

Amúgy elhiheted, hogy csak úgy szimplán senkit nem ítélnek el. Nyilván volt oka, amit te magyarázhatsz ahogy akarsz, nem mellesleg itt nem minket kell meggyőznöd, hanem a bíróságot kellett volna meggyőznöd az igazadról.

Mert más szívműtét után is végez fizikai munkát egész nap heti 5 napot, akkor pár órás közérdekű munkával, meg egy olyan betegséggel, amit gyógyszeresen kezelni lehet, nehogy már te ne tudj elvégezni...

2015. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyilván olyan embernek írtam és olyan témájú kommentet, ami veszélyes lehet a mostani kormány hatalmára, ezáltal a mostani társadalmi berendezkedésre, ezért szélsőségesen jártak el.


(lásd gyurcsány takarodj-os tüntetőket, végbélvizsgálattal együtt)

2015. márc. 15. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Orvosi igazolással is max. a fizikai munkát úszod meg, nem magát a büntetést. Legfeljebb átváltoztatják pénzbírságra vagy a fizikai állapotodnak megfelelő munkára.


Ebből nem fogsz tudni kilépni csak úgy.

2015. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!