Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki regisztrálva van a munkaüg...

Aki regisztrálva van a munkaügyön, annak fizetik a társadalom biztosítását?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzt nem kapsz akkor nem.
2010. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
IGEN! Az Önkormányzatnál kellett igényelni egy papírt, hogy te rászorulsz, mert nincs munka, nincs miből fizetni, ezért bár nem a munkaügyi, hanem az önkormányzat fogja állni. Ha ilyen problémád van, keresd fel a helyi önkormányzatot!
2010. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A regisztrált munkanélkülinek az ingyenes eü ellátás alanyi jogon jár, sőt, a közgyógyellátás (kvázi ingyenes gyógyszerek). A jogosultságért a helyi önkormányzathoz kell fordulni, ők állítják ki az igazolványodat. Egy valamivel azonban rácseszhetsz - ha fekete munkán kapnak, ami után nem fizettél illetéket, akkor mindezt megvonhatják. Ha tehát olykor akad munkád, ne kockáztass - kérjél alkalmi munkavállalási engedélyt.
2010. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
IGEN! egy benfentes
2010. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ez érdekes Anyukám én, és öcsém már több mint fél éve fizessük a 4500Ft-ot szóval havi 13500Ft elmegy erre mikor csak apukám dolgozik... Mindannyian regisztrálva vagyunk! Ráadásul idén felemelték 5000Ft-ra. Szóval hülyeség hogy az önkormányzat fizeti! Vagy minket vertek át eddig de nagyon csúnyán.


Kérem valaki ezt írja le pontosan, hogy is működik?

2010. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én anyum miatt tettem fel a kérdést. Mert háztartásbeli, itthon van, nem dolgozik már évek óta, és regisztrálva van a munkaügyön, de nem álláskeresőként, csak nyilvántartásba van véve. Fizeti a tb-t rendesen, de a minap hallotta valakitől, hogy aki regelve van, annak fizetik. De már volt a munkaügyön azóta és megkérdezte, nem fizetik. Gondoltam is én, hogy majd hülyék lennének ők fizetni, azért mert szerepel náluk a neve. Szóval csak annak fizetik, aki szociálisan rászorult, adnak valami papírt, amivel el kell menni az önkormányzatra.
2010. febr. 24. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még is megkaptam! Nem kérdezték hogy kivel lakok, sőt, én kitöltöttem a papíron, erre áthúzták, Egyedül álló vagyok, nincs a tulajdonomban vagyontárgy.
2010. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az önkormányzathoz kell menni vele, a munkaügyibe csak hatósági bizonyítványt adnak ki, azzal be kell menni az önkormányzathoz, a szociális segélyes osztályra, el kell mondani a problémát, hog hallottátok hogy fizeti az önkormányzat. ennyi.
2010. febr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

akkor ez érdekes...én is regisztrálva vagyok a munkaügyibe és elmentem az önkormányzatba hogy igényeljem ezt a mentességet tb fizetés alól. az első ügyintéző adott papírt hogy töltsem ki. másnap visszamentem h leadjam ( másik ügyintéző volt ) és ő közölte velem hogy csak a regisztráció utáni 3ik hónaptól tudom igényelni h ők fizessék a tbmet. énb meg kérdeztem tőle h és addig?? mivel folyamatos orvosi kivizsgálás alatt állok. annyit mondott h oldjam meg és fizessek magam után..mire én h miből mivel nincs munkám, se pénzem.

sztetek engem is átvágtak???

2011. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!