Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha regisztrálva vagyok a...

Ha regisztrálva vagyok a munkaügyi központnál, de nem kapok semmilyen ellátást, akkor a tb-m rendben van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értem. Hogyhogy nem kapsz semmilyen ellátást? Nem kapsz munkanélküli segélyt? Hogy érted, hogy a tb-d rendben van-e? Szolgálati időnek minősül, és egészségügyi ellátásra jogosult vagy.
2011. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ha regisztrálva vagy, de nem kapsz semmit, akkor a TB-d sincs fizetve!

Addig van fizetve ameddig ellátást kapsz!

2011. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A TB-d sincs rendezve. Az önkomrányzatnál kérheted, hogy rendezzék. Járj utána, biztos, hogy működik.
2011. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Magyarán mondva, ha neked most eltörik a lábad,de nincs tb-d akkor te fogsz fizetni mindent!

Menj be a TB-hez és kérj csekket!

Havi 5000körül van nem tudom pontosan!

Ha lesz bejelentett munkahelyed, akkor a cég fogja utánad fizetni!

2011. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Pályakezdő vagy? Van a neveden valamilyen értékes ingó vagy ingatlan(autó, lakás, ház, telek)? Ha nincs vagyonod akkor az önkormányzat fizeti. Ha nem akkor Neked kell. 4500-5500 ft közt van a havi cehje. Soknak tűnik, de megéri. Mert, ha baleset ér és pl.: életveszélyesen megsérülsz akkor többmilliós számlát nyújthat a kórház feléd!
2011. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Munkanélkülieknek szoktak küldeni csekket és ők fizetik maguknak a TB-t.Uh ha nem fizettél semmit sem,akkor nincs rendben.
2011. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy ellenpélda!

Munkanélküli voltam tavaly januártól-márciusig!

Az önkormányzat egy vasat nem fizetett, pedig még pályakezdő is voltam!

Nem küldtek csekket,és mégis élt a TB-m.

Azóta sem kaptam csekket a Tb-től, hogy akkor utólag rendezzem, és nem vonták se semmiből!

Most nem azt mondom, hogy meg lehet úszni,de van rá példa!

Kérni kell csekket bennt a Tb-nél, és el van rendezve!

2011. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Pályakezdő voltam,majd regisztráltattam magam mint munkanélküli. A munkaügyiben kaptam hatósági igazolást, hogy hány napja vagyok regisztrálva mint álláskereső.Ezzel a papírral mentem az önkormányzathoz akik meg elintézték nekem a tb-t.Kérdezz utána a munkaügyiben, mert ezzel akár pórul is járhatsz.
2011. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Revolucion válasza:
Valóban nincs rendezve az ellátásod, de elég sokáig megúszhatod. Ha fizetni akarsz csekkre, ne várj azt nem küldik és valami okból kifolyólag nem a TB-nek kell fizetned hanem az APEH-nak!? Ez kb. 2 éve van így és egy éve azt mondták, hogy most aztán beszigorítunk és ellenőrizni fogjuk, de engem még nem találtak meg. Ha ellátást szeretnél az önkormányzattól kérhetsz rendelkezésre állási támogatást, ha nem haladja meg a családban az egy főre jutó jövedelem a kb. 25.000 forintot. Ez 28.500 Ft de ha hívnak be kell menni dolgozni. Most ezen is fog változtatni a kormány kérdezz utána az önkormányzatnál.
2011. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kolibri71 ***** válasza:
Önkormányzat, szoci iroda, és ott kitöltöd a megfelelő nyomtatványt a tb ellátáshoz. Egyébként ha regizve vagy a munkaügyiben, akkor kaphatsz szocisegélyt, ennek a neve folyton változik egyébként. Ebből is vonnak nyugdíjat stb, ezt akkor tudtam meg, amikor nyugdíjpénztárat váltottam.
2011. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!